در نامه‌ای به اوباما:

عباس: در هر توافق صلحی قدس باید پایتخت فلسطین باشد

فلسطين

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که محمود عباس در نامه‌ای به باراک اوباما اصول اصلی حل و فصل درگیری‌ها میان فلسطین و اسرائیل را ارائه و تاکید کرد: هرگونه توافق صلحی باید بیانگر این باشد که قدس شرقی پایتخت کشور آتی فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه "الوطن" عربستان گفت: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نامه‌ای که توسط جان کری، وزیر خارجه آمریکا به باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور ارائه شد، اصول اصلی فلسطینی‌ها برای حل وفصل درگیری میان فلسطین و اسرائیل را تبیین کرده است.

وی تاکید کرد: این اصول شامل حل درگیری‌ها از طریق مذاکرات فلسطین و اسرائیل است که باید بر قطعنامه‌های سازمان ملل و طرح صلح عربی و راهکار تشکیل دو کشور مبتنی باشد.

ابوردینه در ادامه افزود: براساس این اصول مرزهای کشور آتی فلسطین همان مرزهای 1967 هستند و اسرائیل باید از تمامی اراضی که در سال 1967 آن‌ها را به اشغال خود درآورده، عقب نشینی کند و این عقب نشینی به صورت تدریجی و در دوره زمانی بین سه تا چهار سال صورت گیرد.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه داد: براساس پیشنهادات عباس مساله آوارگان فلسطینی باید براساس قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی در چارچوب راهکاری عادلانه و با توجه به قطعنامه 194 صورت گیرد و هرگونه توافق نامه‌ای باید بیانگر این باشد که قدس شرقی پایتخت کشور آتی فلسطین است.

وی خاطرنشان کرد: در اصول مذکور اشاره شده که سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) اسرائیل را به رسمیت شناخته است اما هیچ دلیلی وجود ندارد که اسرائیل را به عنوان "کشور یهود" به رسمیت بشناسیم.

عباس در ادامه نامه خود تاکید کرد که با پایان یافتن عقب نشینی اسرائیل از اراضی فلسطینی باید تمامی اسیران از زندان‌های اسرائیلی آزاد شوند.

ابوردینه تاکید کرد: محمود عباس در نامه‌ای به کمیته چهار جانبه در نشست اخیرش در آلمان این طرح و پیشنهادات را ارائه کرده است و این ها خطوط قرمز فلسطینی‌ها هستند چرا که بدون این اصول هیچ صلح فراگیر و عادلانه‌ در منطقه صورت نخواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N119932