نتایج نظرسنجی اندیشکده ˈشورای آتلانتیکˈ

بیش از نیمی از آمریکایی ها خواهان عادی سازی روابط با کوبا هستند

نظرسنجی نتایج,شورای آتلانتیک

تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی در آمریکا حاکی از آن است که اکثریت قابل توجهی از مردم این کشور و بخصوص ساکنان ایالت ˈفلوریداˈ خواهان عادی سازی روابط آمریکا و کوبا و لغو تحریم های پنجاه ساله واشنگتن علیه هاوانا هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه آمریکایی ˈواشنگتن پستˈ نتایج یک نظرسنجی که روز سه شنبه توسط اندیشکده آمریکایی ˈشورای آتلانتیکˈ منتشر شد حاکی از آن است که اکثریت قابل توجهی از مردم آمریکا به خصوص ساکنان ایالت ˈفلوریداˈ خواهان عادی سازی روابط آمریکا با کوبا هستند. مطابق این نظرسنجی 56 درصد از مردم آمریکا در سراسر این کشور و 63 درصد از ساکنان فلوریدا با خاتمه تحریم های پنجاه ساله آمریکا علیه کوبا موافق هستند. روز جمعه، فرماندار جمهوری خواه سابق ایالت فلوریدا در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که از لغو تحریم های کوبا حمایت می کند. همچنین هفته گذشته یک تاجر شکر شناخته شده آمریکایی کوبایی تبار ساکن این ایالت در مصاحبه خود با روزنامه ˈواشنگتن پستˈ برای اولین بار از سفرهای خود به کوبا و علاقه برای سرمایه گذاری در این کشور صحبت کرد.

ˈجیسون مارزکˈٰ، معاون مرکز آمریکای لاتین اندیشکده ˈشورای آتلانتیکˈ درباره این نظرسنجی گفت: ˈنتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که زمان بازنگری سیاست های آمریکا در قبال کوبا فرارسیده و گمانه زنی ها درباره کارآمدی این سیاست افزایش یافته است.ˈ

نتایج این بررسی با نتایج برآمده از نظرسنجی های دیگری که در خصوص رابطه آمریکا و کوبا از مردم آمریکا انجام شده همخوانی دارد. نتایج بررسی های موسسه ˈگالوپˈ از سال 1999 میلادی نیز حاکی از آن است که بازنگری روابط دو کشور و پایان دادن به تحریم های کوبا مطلوب بسیاری از آمریکایی هاست.

نظرسنجی اندیشکده ˈشورای آتلانتیکˈ از پاسخ دهندگان به طور خاص درباره تحریم ها سوال نکرده است اما تداوم سفر به این کشور و تجارت و برقراری روابط دیپلماتیک از موضوعات مورد بررسی بوده است.

مترجمام**9330 **1575
کد N119875