مطبوعات ترکیه: مردم ایران در 22 بهمن حضور میلیونی و با شکوه داشتند

رسانه های ترکیه

آنکارا - ایرنا - حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن و اظهارات ˈحسن روحانی ˈ در این مراسم، در مطبوعات ترکیه بازتاب گسترده ای داشت .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، روزنامه اسلامگرای ˈملی گازتهˈ نوشت: سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با شکوه فراوان و به صورت گسترده برگزار شد.

به نوشته این روزنامه، حسن روحانی رییس جمهوری ایران در سخنانی در تهران گفت: تهدیدها علیه ایران را بی اهمیت و کودکانه می دانیم و از تحریم ها هراسی نداریم.

ملی گازته افزود: در تهران صدها هزار نفر با شعارهای ˈمرگ بر آمریکاˈ و ˈمرگ بر اسرائیلˈ به طرف میدان ˈآزادیˈ راهپیمایی کردند.

روحانی در سخنانی در میدان آزادی تاکید کرد: انقلاب اسلامی متعلق به یک حزب و یا یک جناح نیست و متعلق به همه مردم ایران است.

روزنامه ˈملیتˈ نیز در گزارشی نوشت: سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران دیروز در شرایطی به صورت با شکوه جشن گرفته شد که این کشور تلاش خود را برای توافق با قدرت های غربی افزایش داده است.

به نوشته ملیت ، صدها هزار نفر که در میدان آزادی تهران تجمع کرده بودند، به رغم توافق های اخیر درباره برنامه هسته ای ایران، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

ملیت افزود: حسن روحانی در سخنرانی خود در این مراسم مذاکرات ایران و ˈگروه 1+5 ˈ را ˈپیام صلح و حسن نیتˈ ملت ایران توصیف کرد.

وی همچنین تاکید کرد: این مذاکرات آزمونی تاریخی برای اروپا و آمریکا است.

روحانی گفت: کسانیکه ادعا می کنند گزینه هایی مانند تهدید نظامی بر روی میزشان است ، دچار اشتباهند و نیاز به ˈعینک جدیدˈ دارند.

روزنامه ˈینی شفقˈ نیز در گزارشی در این باره نوشت: جمعیتی که در میدان آزادی تهران تجمع کرده بودند ، شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

رییس جمهوری ایران در سخنانی در این مراسم تاکید کرد: مردم ایران از تحریم ها و تهدیدها، دیگری هراس ندارند.

ینی شفق نوشت: روحانی هشدار داد که مردم ایران با تمام توان از کشور خود دفاع و مهاجمان را پشیمان می کنند.

خاورم ** 2010**230**1651
کد N119847