عملیات تخلیه شهر حمص همچنان در وضعیت تعلیق قراردارد

حمص

تهران – ایرنا – سازمان هلال احمر سوریه اعلام کرد روند تخلیه غیر نظامیان شهر محاصره شده حمص امروز (چهارشنبه) همچنان در وضعیت تعلیق قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری ˈفرانسهˈ، ˈخالد العرقسوسیˈ رئیس عملیات تخلیه غیرنظامیان از حمص اعلام کرد تیم تخلیه منتظر نتیجه نشست روزانه میان سازمان ملل و ˈطلال برازیˈ فرماندار حمص است.

وی به این خبرگزاری گفت: انتظار می رود کمک های غذایی بیشتری به دستمان برسد و امیدواریم بتوانیم تعداد بیشتری از ساکنان این شهر را نجات دهیم.

از زمان اجرای توافقی با میانجی گری سازمان ملل در روز جمعه گذشته، هلال احمر سوریه و آژانس های امداد رسانی سازمان ملل روند تخلیه غیر نظامیان از بخش های تحت محاصره شهر حمص و کمک رسانی به افراد باقی مانده در این شهر را آغاز کردند.

در فاصله روز جمعه تا دوشنبه گذشته بیش از یک هزار و یک صد و پنجاه نفر از این شهر خارج شدند و سازمان برنامه جهانی غذا کمک های غذایی را میان یک هزار و پانصد و پنجاه خانواده در مناطق تحت محاصره توزیع کرد.

این عملیات از روز سه شنبه به دلیل ˈمشکلات فنی و لجستیکیˈ متوقف شد.

العرقسوسی ضمن اشاره به وضعیت اسف بار کودکان این شهر گفت تیم پشتیبان روان شناختی ما در محل حاضرند تا به امداد افرادی که از شهر خارج می شوند بشتابند اما اعضای همین تیم نیز خود به مراقبت های روان شناختی نیاز دارد زیرا شرایط به لحاظ احساسی بسیار رقت انگیز است.

عملیات تخلیه ساکنان شهر حمص در نتیجه توافق آتش بس موقت میان طرف های درگیر از جمعه قبل امکان پذیر شد. هر چند، این آتش بس بارها نقض شد و طی این مدت 14 نفر در نتیجه گلوله باران کشته شدند. حتی کاروان کمک رسان نیز از آتش در امان نماند.

العرقسوسی ضمن اذعان به مشکلات موجود بر سر راه ادامه این عملیات تاکید کرد به رغم این دشواری ها هلال احمر سوریه در اسرع وقت عملیات کمک رسانی را از سر خواهد گرفت.

خاورم**9156 *1446
کد N119670