وکلای متهم انفجار بوستون خواستار برگزاری دادگاه در سال 2015 هستند

دادستان‌ها و وکلای متهم بمب‌گذاری مسابقه ماراتن بوستون، امروز (چهارشنبه) در خصوص تاریخ برگزاری دادگاه او تصمیم خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وکلای جوهر سارنایف، متهم بمب‌گذاری مسابقه دو ماراتن بوستون، به دنبال این هستند که دادگاه او زودتر از سپتامبر 2015 برگزار نشود در صورتی که دادستان‌ها امیدوارند در پاییز پیش رو این دادگاه را برگزار کنند.

دادستان‌های این پرونده ماه گذشته میلادی اعلام کردند که خواستار اجرای مجازات اعدام برای سارنایف هستند. این در حالی است که سارنایف نسبت به ارتکاب 30 فقره جرم فدرالی اظهار بی‌گناهی کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا اخیرا اعلام کرد که به دنبال اجرای حکم اعدام علیه جوهر سارنایف است. دولت فدرال از دهه 70 میلادی که تغییراتی در قانون مجازات آمریکا صورت گرفت، تاکنون تنها سه نفر را اعدام کرده است.

در همین راستا،‌ اریک هولدر، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به واقعیت‌های مربوطه، قوانین موجود و درخواست شورای اتهام، ما خواستار اجرای حکم اعدام در این پرونده خواهیم شد.

جدیدترین دادرسی سارنایف امروز (چهارشنبه) برگزار می‌شود.

جوهر سارنایف 20 ساله به اجرای یک حمله تروریستی که منجر به مرگ سه تن و زخمی شدن بیش از 260 تن شد، متهم است. این بمب‌گذاری در خط پایان یک مسابقه دو ماراتن در بوستون صورت گرفت.

کارشناس‌های حقوقی معتقدند که درخواست اجرای حکم اعدام برای جوهر سارنایف ممکن است باعث شود که او با پذیرش اتهامات وارده، از اجرای این حکم جلوگیری کند.

انتهای پیام

کد N119656