دیدار هیات رسانه‌یی تونس با معاون وزیر خارجه ایران

گروه 25 نفره خبرنگاران تونسی شرکت کننده در مراسم جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران با ابراز خرسندی از حضور تیم خبرنگاران تونسی در تهران و فراهم آمدن فرصتی مناسب برای هیأت تونسی جهت درک واقعیات موجود در جامعه ایرانی، مروری گذرا بر پیشرفت‌های کشورمان در ابعاد مختلف داشته، روابط دو کشور ایران و تونس را نمونه‌ای برجسته از روابط ایران با کشورهای حوزه شمال آفریقا به‌ویژه پس از بروز تحولات سیاسی گسترده در سال‌های اخیر در این منطقه دانست.

وی هم‌چنین در ادامه با پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران حاضر در جلسه، به تبیین روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دو کشور پرداخته، بر اراده مقامات ایرانی و تونسی نسبت به ارتقای روابط، تأکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین تصویب قانون اساسی جدید تونس، تشکیل دولت جدید در این کشور و گذر هوشمندانه از مرحله تنظیم قانون اساسی را تبریک گفته و آن را محصول نگرش و تفکر اعتدالی مردم این کشور توصیف کرد و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت تونس در مسیر تحقق اهداف انقلاب آن کشور، تأکید کرد.

امیر عبداللهیان هم‌چنین در پاسخ به سوال خبرنگاران، به تبیین ابعاد مختلف منطقه‌یی و بین‌المللی تحولات جاری به‌ویژه در حوزه‌های فلسطین و سوریه پرداخته و درخصوص سوریه، ضمن مردود شمردن هرگونه مداخله خارجی در این کشور، راهکار سیاسی را تنها شیوه ممکن برای پایان بحران در سوریه عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N119584