برگزاری جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تایلند

جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور ایرانیان مقیم در تایلند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، جشن ایام دهه مبارک فجر و سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران توسط سفارت و با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در تایند برگزار شد.

در این جشن که در محل حسینیه ولایت رایزنی فرهنگی کشورمان در بانکوک برگزار شد، سفیر ایران در تایلند، رایزن فرهنگی، نماینده دفتر جامعه المصطفی در تایلند، اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران، مدیر و معلمان مدرسه ایرانی و جمعی از ایرانیان مقیم به همراه خانواده‌های‌شان حضور داشتند.

قرائت قرآن، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، نمایش فیلم کوتاه 17 دقیقه‌ای از ورود امام (ره) به میهن و پیشرفت‌های ایران امروز، برگزاری سرود توسط دانش آموزان مقاطع مختلف از بخش‌های مختلف این مراسم بود.

رایزن فرهنگی ایران در تایلند در سخنانی در این جشن گفت: این روزها یادآور خاطره و یاد امام راحل، شهیدان راه انقلاب اسلامی ایران و مبارزات مردم شریف ایران اسلامی است و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب‌های جهان و هم‌چنین نقطه برجسته‌ای در تاریخ مبارزات ملت عزیز ایران اسلامی ما است.

وی تصریح کرد: سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند و عزیز اسلامی ایران جشن عزت و کرامت و استقلال ایرانیان است که ما امشب اینجا جمع شده‌ایم تا همراه با دیگر ایرانیان در ایران اسلامی و ایرانیان خارج از کشور در جای جای این جهان، جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران را با هم برگزار کنیم.

کمالیان، سفیر ایران در تایلند نیز اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با انفاس گرم و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و در نهایت به پیروزی رسید و نظام جمهوری اسلامی ایران با شعار نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی و با آرای قاطبه ملت شریف ایران ایجاد شد و به لطف الهی و رهبری هوشیارانه و حکمیانه حضرت امام راحل و پس از ایشان توسط مقام معظم رهبری به گونه‌ای راه خود را طی کرد که با توجه به وجود مشکلات و موانع و تحریم‌های اقتصادی، توانست مراحل پیشرفت را روز به روز بپیماید و علت آن هم این بود که جمهوری اسلامی ایرانی، نه در اردوگاه شرق بود و نه در اردوگاه غرب.

او از رهبری، همراهی مردم و سابقه تمدنی و فرهنگی غنی ایران اسلامی ایران به عنوان عوامل موفقیت جمهوری اسلامی نام برده و گفت: ما باید با داشتن این پشتوانه غنی به خود افتخار کنیم که یک ایرانی هستیم، ایرانیان اولین تمدن بشری و اولین شهر را در منطقه شوش دانیال در خوزستان ایجاد کردند، اولین واژه قانون توسط ایرانیان وضع شد و منشور کورش هم اکنون در سالن ورودی سازمان ملل قرار دارد و بسیاری دیگر از اولین‌ها در علوم و پزشکی و شیمی، فیزیک و جغرافی که توسط دانشمندان ایرانی به جهان معرفی شد و ما باید از این همه سابقه غنی فرهنگی، علمی و تمدنی به اینکه ایرانی هستیم افتخار کنیم.

انتهای پیام

کد N119583