پرونده فساد خاخام سابق رژیم صهیونیستی دوباره به جریان می‌افتد

پلیس رژیم صهیونیستی روز سه شنبه بار دیگر خواهان به جریان افتادن پرونده فساد مالی خاخام بزرگ سابق یهودیان اشکنازی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، پلیس رژیم صهیونیستی از مقامات قضایی تل‌آویو خواست تا یونا متسجر، رئیس سابق مؤسسه رسمی خاخام های اشکنازی که حدود 10 سال بزرگترین خاخام یهودیان بوده و در 14 ژوئیه گذشته از سمت خود استعفا کرد، به اتهام فساد و پولشویی بار دیگر مورد پیگرد قضایی قرار گیرد.

پلیس رژیم صهیونیستی در نوامبر گذشته وی را بازداشت و مورد بازجویی قرار داد اما پس از آن به خاطر عدم اثبات اتهامات وارده به وی آزاد شد.

پلیس مبارزه با فساد رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اموالی که در خصوص آن‌ها بازجویی به عمل می‌آید و متسجر مظنون به دست داشتن در این فساد مالی است، به میلیون‌ها شکل معادل صد هزار دلار می‌رسد.

در این بیانیه آمده است: پلیس پرونده متسجر را به دادستان شهر قدس تحویل داده تا پیش از ارجاع آن به دادستان کل آن را بررسی کند.

پلیس رژیم صهیونیستی در سال 2005 خواهان پیگرد قانونی علیه یونا متسجر شد و در آن زمان این اتهام به وی وارد شد که از خدمات یک هتل بزرگ در قدس استفاده غیرقانونی کرده است و دادستان کل تصمیم گرفت تا به خاطر عدم داشتن اسناد و مدارک کافی این مساله را پیگیری نکند اما از متسجر خواست استعفا کند.

انتهای پیام

کد N119416