حقیقت‌پور: برای بازگردندان مرزبانان ایرانی با پاکستان مذاکره شود

سیاسی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی موضوع ربوده شدن پنج مرزبان ایرانی در جلسه هفته آینده این کمیسیون گفت که جمهوری اسلامی باید از طریق مذاکره با دولت پاکستان برای بازگرداندن مرزبانان ایرانی فشار وارد کند.

ربوده شدن پنج مرزبان در جلسه کمیسیون امنیت بررسی می‌شود

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: من با وزیر کشور درباره ربوده شدن مرزبانان ایرانی صحبت کردم و گفتم که این موضوع دیگر برای مردم قابل تحمل نیست و وزارت کشور باید در این باره پاسخگو باشد.

وی افزود: وزارت کشور یا باید از طریق مذاکره به دولت پاکستان برای بازگرداندن مرزبانان ایرانی فشار وارد کند و یا در اسرع وقت از طرق دیگری نسبت به تعیین تکلیف مرزبانان و تعقیب آنها تا عمق پاکستان و تنبیه متجاوزین برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه اقدام کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته وزارت کشور بعد از ربوده شدن مرزبانان، اقداماتی را انجام داده و سفیر پاکستان نیز احضار شده اما بیش از اینها توقع داریم که اقدام قاطعی برای بازگرداندن مرزبانان ایرانی انجام شود.

وی ادامه داد: مقدمه کار می‌تواند مذاکره با دولت پاکستان باشد، چراکه پاکستان باید نسبت به ربوده شدن پنج مرزبان ایرانی پاسخگو باشد زیرا این اقدام از طریق مرزهای این کشور انجام شده و اگر پاکستان نمی‌تواند امنیت مرزهایش را تامین کند باید این موضوع را اعلام کند تا جمهوری اسلامی ایران هم از این قضیه مطلع شود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد که کمیسیون امنیت ملی در جلسه هفته آینده خود موضوع ربوده شدن مرزبانان ایرانی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد N119041

خواندنی از سراسر وب