تظاهرات حامیان اخوان المسلمین در سومین سالروز برکناری مبارک

مصر

همزمان با سومین سالروز برکناری حسنی مبارک از قدرت، جمعی از حامیان اخوان المسلمین مصر با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف کشور "کودتای نظامی" در این کشور را محکوم کرده و بازگشت روح انقلاب 25 ژانویه را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، همزمان با سومین سالروز برکناری حسنی مبارک، دیکتاتور مصر از قدرت در جریان انقلاب 25 ژانویه جمعی از مصری‌های حامی اخوان المسلمین با تجمع در مناطق مختلف و سردادن شعارهایی "کودتای نظامی" مصر را محکوم کردند.

نیروهای ارتش و پلیس مصر نیز با حضور در میدان "التحریر" در قاهره از حضور تظاهرکنندگان در این میدان ممانعت کردند.

همچنین چندین خودروی زرهی و تانک در ورودی و خروجی‌های میدان التحریر مستقر شدند و نیروهای امنیتی با نصب سیم‌های خاردار از ورود خودروها و عابران به داخل میدان ممانعت به عمل آوردند.

حامیان جنبش "سرنوشت" در استان سوئز نیز به دعوت "ائتلاف حمایت از مشروعیت" با برگزاری تظاهرات و حمل تصاویر محمد مرسی، رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر و پرچم‌های مصر "کودتای نظامی" و اقدامات وزارت کشور علیه تظاهرکنندگان را محکوم کردند.

در قاهره، پایتخت مصر نیز مخالفان "کودتا" با برگزاری تظاهرات در مناطق "المهندسین"، "الهرم" ، "ارض اللوا" و "عین شمس" خواهان سرنگونی "دولت کودتا" و بازگشت "مشروعیت" شدند.

در استان الاسکندریه جنبش‌های مخالف "کودتا" با تشکیل زنجیره‌های انسانی "کودتای نظامی" مصر را محکوم کردند.

جنبش "جوانان علیه کودتا" نیز با تجمع در مقابل ساختمان کنسولگری آمریکا و در اعتراض به نقش آمریکا در حمایت از "کودتای نظامی"، تظاهرات کردند.

جنبش "زنان علیه کودتا" نیز با برگزاری تظاهرات و در دست داشتن تصاویر کشته‌شدگان در تظاهرات "کودتای نظامی" را محکوم کردند.

در استان‌های "الجیزة"، "دمیاط"، "المنیا" و "البحیرة" نیز حامیان اخوان المسلمین تظاهرات مشابهی را در مناطق مختلف برگزار و بر لزوم بازگشت روح انقلاب 25 ژانویه تاکید کردند.

از سوی دیگر، منابع آگاه مصری اعلام کردند که حازم الببلاوی، نخست‌وزیر مصر ضمن ابراز ناخرسندی نسبت به اقدامات گروه اخوان المسلمین، از مصری‌ها خواست تا علیه تروریسم با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

از سوی دیگر، منابع مصری اعلام کردند که سه تن از نیروهای پلیس مصر به ضرب گلوله افراد مسلح در استان "اسماعیلیه" واقع در شمال قاهره کشته شدند که با این رقم تعداد نظامیان کشته شده در حملات مسلحانه اخیر به پنج تن رسید.

انتهای پیام

کد N118989