10 عضو کمیته صلح و ضد طالبان پیشاور پاکستان در حمله تروریستی کشته شدند

پیشاور,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - یک مقام پلیس پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد: در حمله تروریستی شبه نظامیان به اقامتگاه سرپرست کمیته محلی صلح و ضد طالبان در شهر «پیشاور» مرکز ایالت «خیبرپختونخوا» در شمال غرب کشور، 10 نفر از جمله سرپرست این کمیته کشته شدند.

به گزارش ایرنا، «فضل وحید» افسر ارشد پلیس شهر پیشاور در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این حادثه تروریستی روز چهارشنبه رخ داد.

وی افزود: گروهی از شبه نظامیان با یورش به اقامتگاه «پیر اسرار علی» سرپرست کمیته ضد طالبان موسوم به «لشکر صلح ماشو خیل» در منطقه «ماشو خیل» حوالی «بادبر» این شهر، اسرار علی و چند نفر از اعضای خانواده وی را به قتل رساندند.

کمیته ضد طالبان موسوم به «لشکر صلح ماشو خیل» از جمله نهادهای حامی دولت پاکستان است.

وحید افزود: تروریست ها ابتدا در محل حادثه تیراندازی کردند و سپس نارنجک جنگی پرتاب کردند که در نتیجه آن 10 نفر کشته شدند.

افسر ارشد پلیس شهر پیشاور پاکستان گفت: تروریست ها پس از ارتکاب عمل تروریستی خود به سرعت از محل حادثه متواری شدند.

«نجیب الرحمان» فرمانده عملیات نیروهای پلیس شهر پیشاور نیز گفت: اعضای کمیته صلح ماشو خیل در گذشته نیز هدف حمله تروریست ها قرار گرفته بودند و یکی از اعضای ارشد این کمیته در ماه های اخیر ترور شده بود.

شهروندان پاکستانی در شمال غرب این کشور برای محافظت از خود اقدام به تشکیل کمیته هایی به منظور مبارزه با حملات طالبان می کنند و دولت ایالتی نیز از اعضای این کمیته ها پشتیبانی می کند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته است، اما مقامات دولت پاکستان همواره شبه نظامیان وابسته به گروههای افراطی را برای انجام حملات علیه نیروهای امنیتی، افراد حامی دولت، کمیته های صلح پاکستان به ویژه خشونت های فرقه ای مقصر می دانند.

حملات انتحاری و اقدامات تروریستی در مناطق قبایلی به ویژه شهرهای ایالت «خیبرپختونخوا» و شهر پیشاور مرکز این ایالت، از زمان آغاز گفت وگوهای صلح میان دولت پاکستان و شبه نظامیان طالبان افزایش یافته است.

روز گذشته - سه شنبه - نیز انفجار همزمان سه بمب در سینمای شمع شهر «پیشاور» پاکستان، 13 کشته و بیش از 25 نفر زخمی به جای گذاشت. تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

آساق ** 1095**1545
کد N118934