نخست وزیر پاکستان عازم ترکیه شد

نواز شریف,ترکیه

اسلام آباد - ایرنا - «محمد نواز شریف» نخست وزیر پاکستان با هدف شرکت در نشست پیشبرد روند صلح در افغانستان؛ روز چهارشنبه، اسلام آباد را به قصد آنکارا ترک کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه دولتی «پی.تی.وی» پاکستان؛ نواز شریف در این سفر در نشست سه جانبه ترکیه، پاکستان و افغانستان با سران این کشورها در خصوص پیشبرد روند صلح در افغانستان گفت و گو خواهد کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: هشتمین اجلاس سه جانبه ترکیه، پاکستان و افغانستان در آنکارا با موضوع صلح پایدار در آسیا برگزار می شود.

در این نشست موضوعاتی چون صلح افغانستان، واگذاری امنیت به دولت افغانستان، انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای استانی افغانستان و خروج نیروهای نظامی آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بررسی می شود.

وزارت امور خارجه پاکستان در این بیانیه نوشت: در حاشیه این اجلاس، نواز شریف با عبدالله گل رییس جمهوری و رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و حامد کرزای رییس جمهوری افغانستان گفت و گو می کند.

نواز شریف همچین با روسا و صاحبان شرکت های تجاری و سرمایه گذاری ترکیه در شهر استانبول نیز دیدار می کند.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: اسلام آباد به حمایت و کمک به پیشبرد روند صلح در افغانستان ادامه داده و متعهد به همکاری با دولت کابل و جامعه بین المللی به منظور ارتقای صلح، ثبات و توسعه در افغانستان است.

آساق ** 1095**1545
کد N118758