فراریان حمص بازجویی می‌شوند

آژانس آوارگان سازمان ملل اعلام کرد، مردان سوری که نواحی اطراف حمص را تخلیه کرده‌اند، توسط نیروهای دولتی مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ملیسا فلمینگ، سخنگوی آژانس آوارگان سازمان ملل در ژنو به خبرنگاران گفت، 336 مرد 15 تا 55 ساله که از اطراف حمص گریخته‌اند، برای بازجویی توسط نیروهای دولتی برده شده‌اند. از این تعداد، 42 تن آزاد شدند، اما مابقی این افراد همچنان تحت بازداشت هستند.

سخنگوی آژانس آوارگان سازمان ملل در ادامه گفت، این افراد در مدرسه‌ای نزدیک حمص نگهداری می‌شوند. کارمندان ‌آژانس در ساختمان مدرسه هستند اما در جریان جلسات بازجویی‌ها حضور ندارند. پس از بازجویی‌ها، کارمندان آژانس می‌توانند با این افراد گفتگو داشته باشند اما آنها تنها می‌خواهند به زنان و فرزندانشان که حالا حمص را ترک کرده‌اند، بپیوندند.

دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل پیش از این اعلام کرد که در مجموع 1132 تن حمص را ترک گفته‌اند. البته به نظر می‌رسد تعداد زیادی نیز هنوز در شهر هستند.

آژانس کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز اعلام کرد که 400 کودک که شهر را ترک گفتند، علیه فلج اطفال واکسینه شدند. همچنین گفتنی است 20 زن باردار در میان این آواره‌ها هستند.

انتهای پیام

کد N118742