سازمان ملل جنایت تروریست‌ها در روستای "معان" سوریه را محکوم کرد

جنگ,سوريه

دبیر کل سازمان ملل ضمن محکوم کردن کشتارهای اخیر در روستای "معان" سوریه، مجازات عاملان این جنایت وحشیانه را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، مارتین نسیرکی، سخنگوی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل گفت: ده‌ها غیرنظامی در نهم فوریه در روستای "معان" در استان حماة به شکلی وحشیانه کشته شدند و بان کی مون از وقوع چنین کشتار جدیدی در سوریه متاسف است.

وی افزود: بان کی مون کشتار و خشونت علیه غیرنظامیان را به شدت محکوم می‌کند و خواهان محاکمه و مجازات عاملان کشتار مذکور و تمامی کشتارهای سوریه است.

نسیرکی ادامه داد: چنین اقدامات خشونت‌آمیزی به ما نشان می‌دهد که پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه و ترسیم آینده‌ای که سوری‌ها در آن از تمامی حقوق و آزادی‌ها برخوردار شوند، اقدام بسیار دشواری است.

وزارت خارجه سوریه نیز روز دوشنبه دو نامه به بان کی مون و رئیس شورای امنیت فرستاد و از آنها خواست تا کشتار روستای "معان" و اقدامات طرف‌هایی که از تروریسم در سوریه حمایت می‌کنند را به شدت محکوم کنند.

هیات اعزامی نظام سوریه در دور دوم مذاکرات نشست ژنو 2 نیز خواهان اتخاذ موضعی روشن در این باره شد. این در حالی است که لؤی صافی، سخنگوی ائتلاف مخالفان سوریه کشتار اهالی روستای "معان" توسط شورشیان وابسته به مخالفان را تکذیب کرد.

پیشتر خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که گروه‌های مسلح به اهالی روستای "معان" یورش برده و به کشتار، سوزاندن، ویرانی خانه‌های سوری‌ها و ایجاد رعب و وحشت در میان آنها دست زدند.

انتهای پیام

کد N118741