منابع مصری فاش کردند؛

نشست محرمانه سازمان‌های اطلاعات چند کشور جهان برای ممانعت از به قدرت رسیدن السیسی

مصر

منابع آگاه مصری فاش کردند که نمایندگان سازمان‌های اطلاعات چند کشور جهان اخیرا نشست محرمانه‌ای را با هدف بررسی راه‌های ممانعت از رسیدن عبدالفتاح السیسی به سمت ریاست جمهوری مصر برگزار کردند.

منابع آگاه مصری فاش کردند که نمایندگان سازمان‌های اطلاعات چند کشور جهان اخیرا نشست محرمانه‌ای را با هدف بررسی راه‌های ممانعت از رسیدن عبدالفتاح السیسی به سمت ریاست جمهوری مصر برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری صدی البلد، منابع آگاه مصری اعلام کردند که سازمان اطلاعات مصر اخیرا نشستی محرمانه را با نمایندگان سازمان اطلاعات چند کشور از جمله آمریکا، انگلیس، آلمان، ترکیه و فرانسه در شهر استانبول برگزار کرد.

به گفته منابع مصری این نشست که نمایندگان سازمان اطلاعات اسرائیل نیز در آن حضور داشتند با هدف بررسی راه‌های ممانعت از تصدی سمت ریاست جمهوری مصر توسط عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع یا برکناری وی در نزدیک‌ترین زمان ممکن در صورت رسیدن به این پست برگزار شد.

به گفته این منابع در نشست مذکور پیشنهادهای زیادی ارائه شد که بیشتر آنها در خصوص ممانعت از رسیدن السیسی به قدرت است.

منابع مصری اعلام کردند از جمله پیشنهادهای مطرح شده در این نشست اجرایی کردن خواسته اخوان المسلمین مبنی بر فراخواندن السیسی به دادگاه‌های بین‌المللی است.

علاوه بر این در نشست مذکور تصمیم گرفته شد بودجه‌ای به ارزش یک میلیون دلار به دفاتر وکلای ویژه در این خصوص اختصاص داده شود و سازمان اطلاعات ترکیه با هماهنگی سازمان جهانی اخوان المسلمین مدیریت این مساله را بر عهده بگیرد.

همچنین در این نشست بر لزوم اعمال فشارهای گسترده سیاسی بر کشورهای نظام جدید مصر و نامزدی السیسی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید و پیشنهاد شد که قراردادی با یکی از شرکت‌های جهانی و متخصص در روابط عمومی برای به راه انداختن کمپین‌هایی علیه السیسی امضا شود و در این کمپین‌ها اعلام شود که نامزدی السیسی برای ریاست جمهوری یعنی "نظامی‌ شدن دوباره حکومت در مصر" و آنچه در 30 ژوئن رخ داد "کودتای نظامی" و نه انقلاب بوده است.

در این نشست توافق شد تا سازمان جهانی اخوان المسلمین نماینده‌ای از گروه خود را برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری نامزد کند و نمایندگان سازمان‌های اطلاعات حاضر در نشست مذکور از وی حمایت کنند.

در پایان نشست مذکور بر لزوم ارتباط دائم با شخصیت‌های جوان انقلابی در مصر و حمایت لازم از آنها در مخالفت با نامزدی السیسی نیز تاکید شد.

انتهای پیام

کد N118654