پشنگ:

مردم استان سیستان چشم انتظار خلق حماسه اقتصادی هستند

دبیر مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با تبریک ایام دهه مبارکه فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: مردم استان محروم و کمتر توسعه یافته سیستان و بلوچستان از دولتمردان انتظار دارند که با مصوبات درخشان خود عاملی برای خلق حماسه اقتصادی و رفع محرومیت و خلق توسعه یافتگی در این منطقه باشند.

حمید رضا پشنگ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، تخصیص اعتبار لازم برای پروژه راه آهن چابهار-ایرانشهر -خاش -زاهدان را خواستار شد.

وی گاز رسانی به خاش و زاهدان و زابل و میرجاوه را مورد تاکید قرار داد.

پشنگ بیان کرد: تخصیص اعتبار لازم برای مهار آبهای مرزی و آبرسانی به شهرهای استان، شهرستان خاش و زاهدان و مرکز بخش های و روستاها ضروری است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: تخصیص اعتبار لازم برای رفع خشکسالی اخیر، با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان ۱۵ سال در معرض خشکسالی قرار گرفته دارای اهمیت بالایی می باشد.

وی سپس تخصیص اعتبارات لازم برای جبران خسارات وارده به زیر ساختهای راه-برق-آموزش و کشاورزی و خانه های مسکونی در حادثه زلزله ۷/۸ ریشتری را خواستار شد.

نماینده مردم خاش تصریح کرد: تخصیص اعتبار لازم برای ساماندهی معادن استان باید مورد توجه دولت باشد.

پشنگ یاد آور شد: تخصیص اعتبار ویژه و حمایت از گردشگری و استفاده از ظرفیتهای گردشگری، این بخش مهم را در استان فعال و پویا می کند.

وی اظهار داشت: حمایت و تلاش در استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای تولیدات کشاورزی با تخصیص اعتبار و برنامه ریزی دولت به رشد تولید محصولات و بهبود وضعیت اقتصاد منطقه کمک می کند.

نماینده مردم خاش در مجلس همچنین حمایت از مناطق ویژه اقتصادی میرجاوه و زابل و منطقه آزاد چابهار را مورد تاکید قرار داد.

وی بیان کرد: ایجاد انگیزه لازم برای جذب سرمایه گذاری و رونق بخشیدن به صنعت در راستای بالا بردن رشد اشتغال زایی ضرورت دارد.

پشنگ گفت: توسعه عملی و دانشگاهی با توجه به پتانسیلهای بالقوه استان مثل معادن توسعه باید و دانشگاه صنعت و معدن خاش که دارای مصوبه سفر به مجوز سازمان گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه تمام پروژه های راه روستایی استان به دلیل کمبود قیر متوقف شده انتظار می رود دولت به این بخش توجه ویژه ای داشته باشد.

انتهای پیام

کد N118652

خواندنی از سراسر وب