نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی امشب عازم ایران می شود

اندونزی

کوالالامپور - ایرنا – ˈ محمد صاحب الایمانˈ نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی برای شرکت در نهمین اجلاس سران اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی امشب عازم ایران می شود.

به گزارش ایرنا، اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از 25 تا 30 بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

ˈمحمدصاحب الایمانˈ نایب رییس مجلس نمایندگان اندونزی امشب برای شرکت در این اجلاس پنج روزه جاکارتا را به مقصد تهران ترک می کند.

وی با توجه به پیشینه مثبت روابط ایران و اندونزی در سال های گذشته اعلام کرده است مجلس نمایندگان اندونزی از تبادل هیات های پارلمانی میان دو کشور حمایت می کند.

محمدصاحب الایمان گفت: اندونزی خواهان گسترش روابط با ایران در زمینه های مورد علاقه طرفین به خصوص در ابعاد تجاری، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی است.

وی پیش از این در دیدار با مقامات ایران تاکید کرده بود جاکارتا از دسترسی جمهوری اسلامی ایران به انرژی صلح آمیز هسته ای حمایت می کند.

اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی 53 عضو دارد که حداکثر تعداد کشورهای شرکت کننده در اجلاس های قبلی 33 کشور بوده است و حداکثر 16 رییس مجلس در نشست ها شرکت داشتند.

ˈ پاندیکار امین مولیا ˈ رییس پارلمان مالزی نیز قرار است برای شرکت در نهمین اجلاس سران اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی به ایران سفر کند.

اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی سال 1999 تاسیس شد که در اجلاس تهران مراسم بزرگداشتی به همین منظور برگزار می شود.

آساق**د.م**1611
کد N118474