داوود اوغلو: مخالفان خارجی سوریه را ترک کنند

سوريه

وزیر امور خارجه ترکیه با درخواست از مخالفان خارجی برای خروج از سوریه اظهار کرد که ترکیه به هیچ شخص خارجی اجازه نمی‌دهد از طریق خاک این کشور وارد سوریه شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز،‌ احمد داوود اوغلو،‌ وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانسی مطبوعاتی در تونس اظهار کرد: سوریه متعلق به سوری‌ها است و ترکیه به هیچ شخص خارجی اجازه ورود به سوریه را نمی‌دهد و تلاش می‌کند تا مانع از عبور و مرور افراد خارجی از جمله تونسی‌ها به سوریه شوند.

مسئولان سوری بارها اظهار کردند که ترکیه و دیگر کشورها شرایط را برای ورود گروه‌های مسلح به خاک سوریه تسهیل می‌کنند و حمایت‌هایی به آنها ارائه می‌دهند.

وزیر امور خارجه ترکیه با بیان اینکه کشورش از تندروها حمایت نمی‌کند از تمام گروه‌های خارجی خواست تا از سوریه خارج شوند.

احمد داوود اوغلو همچنین مدعی شد: میان نظام سوریه با گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" همکاری و شرکت وجود دارد.

در همین حال وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش آماده است به دولت تونس در خارج کردن تروریست‌های تونسی‌ از سوریه کمک کند.

پیشتر برخی احزاب تونسی اعلام کردند تعدادی از شبکه‌های این کشور در زمینه جذب جوانان برای جنگ در سوریه فعالیت می‌کنند و جوانان تونسی به صورت مستقیم یا از طریق لیبی به ترکیه و سپس به سوریه اعزام می‌شوند.

در همین حال، مسئولان تونسی‌ نیز به وجود این شبکه‌ها اذعان و اعلام کردند که ظرف سال گذشته میلادی توانسته‌اند مانع از اعزام هشت هزار دختر و پسر جوان به سوریه شوند.

انتهای پیام

کد N118463