بیانیه حزب‌الله لبنان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

امام خمینی ره ,ایران,غرب آسیا,لبنان,حزب‌الله لبنان,آیت‌الله خامنه‌ای,حزب الله

همشهری‌آنلاین: حزب‌الله لبنان به مناسبت فرا رسیدن سی‌و‌پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، اعلام کرد، انقلاب اسلامی، ایران را به کشوری کلیدی در سطح منطقه و جهان تبدیل کرده است.

جهان > غرب آسیا- همشهری‌آنلاین:
حزب‌الله لبنان به مناسبت فرا رسیدن سی‌و‌پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، اعلام کرد، انقلاب اسلامی، ایران را به کشوری کلیدی در سطح منطقه و جهان تبدیل کرده است.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری شبکه العالم گزارش داد، حزب‌الله لبنان به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پرتوهای آن بار دیگر درخشید تا بار دیگر راه را برای برپایی جهانی عادلانه‌تر و نزدیک تر به آرمان مورد نظر پیامبران و اصلاحگران برای برپایی نظام عدل جهانی مدنظر بشریت روشن کند. سالگرد پیروزی انقلاب تأکیدی بر اصول مورد تأکید انقلاب یعنی استقلال از هیمنه قدرت‌های جهانی، آزادی در تصمیم‌گیری و اجرای آنها به دور از دخالت بیگانگان و همچنین برپایی نظام جمهوری اسلامی است که نقطه تلاقی حکومت الهی و اراده مردمی است که بهترین روش را برای اداره امور خود بر می‌گزینند.

حزب‌الله لبنان در بیانیه خود آورده است: انقلاب اسلامی که باعث تحول وضعیت ایران و جهان اسلام شد، به مثابه خلاصه تلاش‌های نسل‌هایی است که جانفشانی کرده و در این زمینه همه توان خود را در راستای تحقق اراده و آرزوهایشان به منظور به دست گرفتن امور حاکمیت خود و مقدرات کشورشان به کار گرفتند.

در این بیانیه با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران طی سال‌های گذشته نهضت بزرگی را به وجود آورده است، آمده است: این انقلاب، قدرت لازم برای پایداری و ایستادگی در مقابل فشارها و تهدیدهای همیشگی قدرت‌های استکبار جهانی را برای ایران به ارمغان آورد و راه پیشرفت علمی، رفاه اجتماعی و قدرت صنعتی و کشاورزی را برای ملت ایران ترسیم کرد. همچنین راه دستیابی به انواع سلاح های پیشرفته و تولید آنها را برای ایران فراهم تا بدین وسیله از منافع خود در مقابل نیرنگ های دشمنان دفاع کند.

حزب‌الله اعلام کرد: انقلاب اسلامی که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در اواخر دهه هفتاد به پیروزی رسید و ایشان آن را به سوی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی هدایت کرد و پس از ایشان نیز در سایه رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، به رویکرد استقلال طلبانه و شعار نه شرقی و نه غربی خود برای تحقق اهداف مقدسش در زمینه برافراشتن پرچم عدالت و برچیدن بساط ظلم و ستم علیه ملت ایران و سایر ملت‌های منطقه و مستضعفان جهان ادامه می‌دهد.

حزب الله لبنان در پایان این بیانیه، سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان را به رهبر فرزانه انقلاب و ملت بزرگ ایران تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد که ملت کشورمان راه امام راحل (ره) را ادامه دهند.