رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

دشمنان نظام جمهوری اسلامی به هزینه‌های سنگین گزینه نظامی واقف‌اند

ارتش جمهوری اسلامی,دهه فجر 35,دفاع,ارتش جمهوری اسلامی ایران,رهبر,ارتش,انقلاب اسلامی ایران,امام

همشهری آنلاین: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ‌گفت: دشمنان دائم از گزینه نظامی روی میز حرف می‌زنند، گرچه اعتقاد ما امروز این است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به هزینه‌های سنگین گزینه نظامی به خوبی واقف‌اند.

دفاع > ارتش- همشهری آنلاین:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ‌گفت: دشمنان دائم از گزینه نظامی روی میز حرف می‌زنند، گرچه اعتقاد ما امروز این است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به هزینه‌های سنگین گزینه نظامی به خوبی واقف‌اند.

تسنیم نوشت: حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در جمع مردم ارومیه، اظهار کرد: امروز مردم ایران آمده‌اند که با امام، رهبر و مقتدای خویش تجدید میثاق کنند، امروز این ملت آمده‌اند تا با اهداف بلند رهبری تجدید عهد کنند و با حضورشان از شهدای جمهوری اسلامی ایران تقدیر کنند.

وی افزود: ملت همیشه در صحنه ایران امروز آمده‌اند تا در مقابل یاوه گویی های استکبار جهانی، پاسخ محکمی را با حضور دشمن شکنشان بدهند.

انقلاب، ایران را به قدرت بلامنازع جهانی تبدیل کرد

آل هاشم تصریح کرد: بررسی تحلیلی تاریخ ایران از جهات مختلفی حائز اهمیت است، امروز چگونگی حضور سلطه و استکبار در حوزه‌های مختلف فکری، سیاسی، اقتصادی در گوشه و کنار دنیا وجود دارد در گذشته نیز توسعه و آبادانی در کشور به گونه ای بود که علی رغم استعداد و زیر ساخت‌های بالفعل و بالقوه این کشور به عنوان یک کشور تاثیر گذار در منطقه و جهان شناخته نمی شد.

وی بیان کرد: در گذشته آن چه که از ایران در افکار و محافل بین المللی وجود داشت، سر سپردگی و وابستگی بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از تحولات عظیم قرن بیستم به شمار می رود.

نظریه پردازان سیاسی در ابهت انقلاب ایران مبهوت مانده اند

آل هاشم تصریح کرد: این انقلاب بسیاری از نظریه پردازان سیاسی را شگفت زده کرد و امروز پس از سی و پنج سال، حضور مردم را می بینند اما بعد از این همه سال هنوز ابعاد مختلف انقلاب و ویژگی های آن برای این ها مشخص نشده است.

وی بیان کرد: از این رو لازم است تمامی علما، دانشمندان و دانشگاهیان ابعاد و اهداف پدیده بزرگ قرن بیستم را تبیین و تشریح کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آنچه که سبب پیروزی انقلاب ما شد، موتور محرکه آن یعنی رهبر انقلاب بود و یکی از مردان کم نظیر تاریخ معاصر یعنی امام خمینی(ره) این انقلاب را به پیروزی رساند.

آذربایجان نقش بی بدیلی در انقلاب ایفا کرده است

وی اظهار کرد: قطعاً عوامل اصلی پیروزی انقلاب اصلی اسلام، مذهب و انقلاب بود.

آل هاشم افزود: برادران قهرمان آذربایجان و مردم شهید پرور ارومیه، کسانی که در دوران دفاع مقدس نقش بسیار حساس و اساسی در این منطقه استراتژیک داشتند و کسانی بودند که در منطقه آذربایجان پای انقلاب ایستادند.

وی تصریح کرد: باید بدانید که این عزت و این عظمت و این اقتدر همه به برکت امام خمینی(ره) بوده است، امامی که آفتاب حیات بخشی بود که سیاه ترین روزه‌های ستم شاهی را روشن کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امام مردم را به پیکار با تاریکی‌ها برانگیخت، امام عظیم الشان، قرآن مظلوم در دوران ستم شاهی را به صحنه اجتماعی کشاند، قران در دوران قبل از انقلاب صرفا در مجالس خصوصی قرائت می شد، اما امروز نوجوانان ایرانی، در حفظ قرآن در محافل قرآنی نه تنها در کشور بلکه در صحنه های بین المللی افتخارات بسیاری کسب می کنند.

اجتهاد پویا از نوآوری ها تاثیرگذار امام خمینی(ره) است

آل هاشم افزود: از خصوصیات بارز امام تاکید بر تقوا، ایمان و ارتباط تنگاتنگ دین و سیاست بود، مبارزه و مقاومت در برابر استعمار از ویژگی های بارز امام خمینی(ره) بود، طرح اجتهاد پویا از ابتکارات امام عظیم الشان بود همچنان که تبیین اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکا از ابتکارات امام (ره) است.

وی تصریح کرد: امروز یکی از اهداف دشمنان ما ایجاد اختلاف است اما وصیت نامه امام یکی از یادگاران جاوید آن مرد بزرگ بود که در هر زمانی تازه است و امروز نیز می تواند وحدت آفرین باشد.

تهدیدهای استکبار تاثیری در عزم ملت ایران ندارد

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برادران عزیز امروز دشمنان قسم خورده به بهانه فعالیت های صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران، مرتب نظام مقدس جمهوری اسلامی را تهدید می کنند.

وی تاکید کرد: گرچه در اتاق های مذاکره با مسئولان سیاست خارجی کشورمان می نشینند، اما در خارج از جلسات وقتی اظهار نظر می کنند، با حرکات بی ادبانه نظام مقدس جمهوری اسلامی را تهدید می کنند و دائم از گزینه نظامی روی میز حرف می زنند، گرچه اعتقاد ما امروز این است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به هزینه‌های سنگین گزینه نظامی به خوبی واقف اند.

جنگ نرم عرصه جدید تقابل ایران با دنیای غرب است

آل هاشم اظهار کرد: اما از طریق جنگ نرم فرهنگی می خواهند زمینه برخورد سخت را فراهم آورند و امروز تنها راه مبارزه با هجوم فرهنگی دشمنان فعالیت گسترده فرهنگی ‌است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بیست سال پیش خطر تهاجم فرهنگی را مطرح کردند، بعدا بحث شبیه خون فرهنگی، ناتو فرهنگی و عملیات فرهنگی را مطرح کردند و امروز از جنگ نرم خبر می دهند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز جنگ نرم به‌ویژه در این استان حساس بسیار جدی است، باید از فرزندان و خانوده ها مراقب کرد، باید مراقب بود چراکه دشمن از طریق اختلاف افکنی بین اهل تسنن و تشیع، در صدد ایجاد فتنه است.

مراقب اختلاف افکنی ایادی استکبار باشید

وی اختلاف افکنی، مد گرایی، تضضعیف مسئولان نظام، تضعیف اصل ولایت فقیه، ترویج فساد و بی بند و باری، ترویج مواد مخدر را از نمادهای تهاجم فرهنگی دشمن دانست و بیان کرد: باید فعالت های فرهنگی را گسترش داد و ای مسئولان نهادهای فرهنگی در برابر توطئه های فرهنگی هوشیار و بیدار باشید.

آل هاشم گفت: امروز آمده ایم از خدمات انقلاب و امام و رهبری تقدیر کنیم، آمده ایم که جشن بگیریم.

وی افزود: فراموش نکنیم دست آوردهای بزرگ انقلاب را که به برکت امام و رهبری شامل حال ما شده است.

بیداری اسلامی برگرفته از انقلاب ایران است

به گفته وی بعد از پیروزی انقلاب تا همین امروز دشمن تمام تلاش خود را برای نابودی این انقلاب به کاربسته است اما امروز دیگر می دانند تا مردم ایران حول محور ولایت فقیه حرکت می‌کنند، نمی توانند خدشه ای به این انقلاب وارد کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز رهبر معظم انقلاب نه تنها مردم ایران بلکه تمام مسلمانان آزادی خواه جهان را رهبری می‌کند، امام (ره) نیز فرمودند انقلاب اسلامی باید صادر شود و امروز می بینیم که بیداری اسلامی لرزه بر پایه های استکبار انداخته است.

از دستاوردهای انقلاب مراقبت شود

وی گفت: خداوند متعال عنایت فرمود که در ششم تیرماه سال 1360، که در مسجد ابوذر تهران اتفاق افتاد و بمب جاسازی شده در ضبط صوت به طور کامل عمل نکرد تا امروز مقام معظم رهبری باشند و هدایت انقلاب را بعد از امام راحل عهده دار شوند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: باید به دست آورد های انقلاب در حوزه های نظامی، فرهنگی و سیاست خارجی که ابهت دشمن شکست، هم اشاره کنم چراکه صدور انقلاب و عزت یابی ایران و روز جهانی قدس، دست آورد های اقتصادی، محرومیت زدایی، خود کفایی، استقلال سیاسی و پیوند دین با سیاست نیز از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در 35 سال گذشته است.