ابراهيمی اعلام کرد:

دیدار با نمایندگان آمریکا و روسیه/دولت انتقالی و تروریسم را به موازت می توان پیش برد

آفریقا و خاورمیانه

نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه با اعلام اینکه امکان تعامل موازی با دولت انتقالی و مبارزه با تروریسم وجود دارد از دیدار قریب الوقوع وی با نمایندگان آمریکا و روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه امروز پس از برگزاری دور دوم نشست ژنو 2 در گفتگو با خبرنگاران مذاکرات نمایندگان دولت و مخالفان سوری را بسیار دشوار توصیف و اعلام کرد که دشواری این مذاکرات همچون دور نخست نشست ژنو 2 است.

وی با اشاره به نشست امروز گفت: ما پیشرفت بسیاری حاصل نکردیم و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا روند مذاکرات ادامه داشته باشد. ما به همکاری طرفین و نیز حمایت خارجی نیاز داریم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: روز جمعه نشست 3 جانبه ای را با گاتیلوف معاون وزیر خارجه روسیه و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا انجام خواهم داد و در اسرع وقت به نیویورک خواهم رفت و گزارشی را به شورای امنیت و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد ارائه خواهم کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: در حمص موفقیتی به دست آوردیم و خارج کردن 800 نفر از محاصره و وارد کردن مواد غذایی به این شهر 6 ماه طول کشید.

اخضر ابراهیمی در ادامه تمامی طرف های سوری را به تسریع در مذاکرات تشویق کرد. وی با بیان این مطلب افزود: ملت سوریه خواهان پایان بخشیدن به خشونت و تروریسم است و بهتر است این موضوع را سریعتر مورد بررسی قرار دهیم.

وی اظهار داشت: نمی توان دستورالعمل هایی را به طرف های مذاکره کننده تحمیل کرد. می توان با موضوعاتی همچون دولت انتقالی و مبارزه با تروریسم به طور موازی تعامل داشت.