رسانه‌های جهان چگونه ۲۲ بهمن ایران را پوشش دادند

22 بهمن,انقلاب اسلامی ایران

رسانه های خارجی ضمن گزارش راهپیمایی 22 بهمن از شعارهای ضد آمریکایی مردم ایران نوشتند.

به گزارش خبرآنلاین،در گزارش رسانه های خارجی، این رسانه ها از ریشه دار بودن عمق اختلاف های ایران و آمریکا و میزان جمعیت حاضر در این مراسم گزارش دادند. گزارش هایی که با واقعیت راهپیمایی 22 بهمن 92 فاصله زیادی داشت.

آسوشیتد پرس به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد که مردم ایران با شعارهای قدیمی "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسراییل" این روز را جشن گرفتند.

 خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس در ادامه گزارشش نوشت: صدها هزار نفر از مردم ایران به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به سرنگونی محمدرضا پهلوی، شاه تحت حمایت آمریکا منجر شد، در خیابان‌های تهران جمع شدند. برخی رسانه‌های دیگر از راهپیمایی‌های مشابه در سایر نقاط ایران در روز سه‌شنبه خبر دادند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت که شعارهای ضدآمریکایی قدیمی در حالی توسط مردم تکرار شد که به دنبال انتخاب حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران، تغییر سیاسی قابل توجهی در تهران مشاهده شده است.

گزارش خبرگزازی چینی از راهپیمایی با شکوه 22 بهمن در ایران

خبرگزاری شینهوا به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد: صدها هزار نفر از مردم ایران روز سه‌شنبه در حمایت از دولت ایران در سراسر کشور به راهپیمایی پرداختند و سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

 خبرگزاری شینهوا در ادامه گزارشش نوشت: مردم شهرهای بزرگ ایران در حالی که تصاویر آیت الله روح‌الله موسوی خمینی، بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران و آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ جانشین ایشان و پرچم‌ها و برنرهایی را در حمایت از دولت ایران در دست داشتند به خیابان‌ها آمدند.

این خبرگزاری افزود: انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 به سرنگونی رژیم شاه که تحت حمایت آمریکا قرار داشت منجر شد و کشور را تحت رهبریت آیت الله خمینی در آورد، اتفاقی که یک نقطه عطف در تاریخ ایران به حساب می‌آید.

الجزیره: هنوز خشم زیادی نسبت به تاریخچه روابط ایران و آمریکا احساس می‌شود

شبکه تلویزیونی الجزیره به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد که صدها هزار نفر از مردم ایران در خیابان‌های پایتخت کشور و دیگر شهرهای ایران جمع شدند تا سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

 این شبکه تلویزیونی در ادامه نوشت: در تهران، جمعیت گسترده‌ای در روز سه‌شنبه در میدان آزادی جمع شدند تا به سخنرانی حسن روحانی رییس جمهور ایران گوش دهند.

این شبکه تلویزیونی در ادامه به بیان بخشی از اظهارات روحانی پرداخت و نوشت که اظهارات ضدآمریکایی وی در حالی بیان شد که تغییر چشمگیری در سیاست ایران در ماه های اخیر مشاهده شده است.

این شبکه تلویزیونی به نقل از خبرنگارش در تهران گزارش داد که بسیاری از مردم ایران خواستار روابط بهتری با آمریکا هستند و از تلاش های دیپلماتیک دولت خرسندند، ولی هنوز خشم زیادی نسبت به تاریخچه روابط ایران و آمریکا احساس می‌شود.

گزارش خبرگزاری فرانسه از راهپیمایی باشکوه 22 بهمن

خبرگزاری فرانسه به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد که صدها هزار نفر از مردم ایران روز سه‌شنبه به خیابان‌ها آمدند تا سی‌وپنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

 خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارشش نوشت: در تهران جمعیت زیادی پیش از آغاز سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در میدان آزادی جمع شدند و بسیاری از آن‌ها علیه آمریکا که همچنان "شیطان بزرگ" در نظر گرفته می‌شود شعار دادند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارشش نوشت: سی‌وپنجمین سالگرد انقلابی که باعث سرنگونی شاه تحت حمایت آمریکا شد در حالی اتفاق می‌افتد که تهران اخیرا یک توافق هسته‌ای مهم را با قدرت‌های جهانی امضا کرده است.

 

گزارش اورشلیم پست از گرامیداشت سالگرد مهمترین اتفاق اواخر قرن بیستم

روزنامه اورشلیم پست به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و نوشت که صدها هزار نفر از ایرانیان به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی سال 1979 به خیابان‌ها آمدند و فریاد "مرگ بر آمریکا" و " مرگ بر اسراییل" سر دادند.

 

روزنامه هاآرتص در گزارشش نوشت: صدها هزار ایرانی در راهپیمایی گسترده‌ای در تهران گرد هم آمدند تا سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌ها سرتاسر ایران پلاکاردهایی دردست داشتند که شعارهای مانند "ما برای نبرد بزرگ آماده‌ایم روی آنها نوشته شده بود".

این روزنامه در ادامه نوشت: 10 فوریه سی و پنجمین سالگرد به قدرت رسیدن آیت الله خمینی را در ایران نشان می‌دهد و هر ساله گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی ایران با ده روز جشن باشکوه همراه می‌شود. اولین روز از این ده روز سالگرد بازگشت آیت الله خمینی به ایران پس از 15سال تبعید است.

پس از بازگشت او محمدرضا پهلوی شاه ایران سرنگون شد و دو هزار سال حکومت سلطنتی در ایران پایان یافت.

گزارش رویترز از برگزاری راهپیمایی 22 بهمن

رویترز به بازتاب راهپیمایی باشکوه مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گزارش داد که حسن روحانی در مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی سال 1979 برای مردم ایران سخنرانی کرد.

 

رویترز گزارش داد: حسن روحانی رییس جمهور ایران روز سه‌شنبه از اظهارات مقامات غربی درباره باقی ماندن گزینه نظامی علیه ایران روی میز انتقاد کرد و تاکید کرد تهران تا ابد به برنامه هسته‌ای صلح آمیزش ادامه خواهد داد.

 

این خبرگزاری در ادامه نوشت: روحانی در این سخنرانی که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیان شد علاوه بر آن از تحریم‌ غربی‌ها علیه ایران انتقاد کرد و آنها را بی‌رحمانه و غیرقانونی دانست. 

فارس  هم در خصوص پوشش رسانه ای سالگرد انقلاب مردم ایران نوشت:شبکه خبری اتریشی «اوآراف» هم تلاش کرد تا در بازتاب راه‌پیمایی 22 بهمن از رسانه‌های رقیب عقب نمایند و گزارش داد که بنابر اعلام رسانه‌های ایران در پی فراخوان برای حضور در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب، میلیون‌ها ایرانی در شهرهای مختلف به خیابان‌‌ها آمدند.

روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» هم در سایت خود نوشت: امسال، سال‌روز پیروزی انقلاب ایران با پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای همراه شده است. مذاکرات هسته‌ای از جمله موضوعات مورد علاقه رسانه‌های جریان غالب بین‌المللی است که عموما در تمام گزارش‌های مربوط به ایران مورد توجه قرار می‌گیرد.

در این میان روزنامه‌های اسرائیلی نیز از پوشش اخبار راه‌پیمایی 22 بهمن پرهیز نکردند. روزنامه صهیونیستی هاآرتص، که در سیستم سیاسی رژیم صهیونیستی دارای مواضع چپ‌گرا محسوب می‌شود و همچنین نقطه مقابل آن، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت راست‌گرا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس به بازتاب حضور ملت ایران در راه‌پیمایی 22 بهمن پرداختند. در عین حال، روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل نیز به‌نقل از خبرگزاری فرانسه به پوشش راه‌پیمایی 22 بهمن اقدام کرد. جروزالم‌پست نیز با ترکیب گزارش‌های رسانه‌های دیگر به بازتاب این واقعه پرداخته است.

 

/212 27

کد N117920