حاشیه نگاری از مراسم 22 بهمن تهران

فجر 92

تهران - ایرنا - مراسم راه پیمایی 22 بهمن تهران حاشیه های جالبی همراه بود که بعضا ازدید خبرنگاران پنهان نماند.

** نیروی انتظامی متشکریم

به گزارش خبرنگار ایرنا ،دقایق پایانی راهپیمایی بود و تقریبا بسیاری از راهپیمایی کنندگان هم داشتند بر می گشتند که چند پسر دبیرستانی که گروهی حرکت می کردند خودروی پلیس راهنمایی رانندگی را که دیدند شعار دادند « نیروی انتظامی متشکریم » بعد هنگامی که از کنار خورود گذشتند این شعار را دادند « خالی بستیم خالی بستیم» . پلیس هم با بلند گو اعلام کرد: «خسته نباشید».آنوقت پلیس ، مردم و خبرنگاران، همه خندیدند.

البته پلیس با خبرنگاران هم نهایت همکاری را می کرد و تقریبا می توان اذعان داشت خبرنگاران و پلیس با هم دوست شده بودند.

خبرنگاران که جایی را برای خواندن خبر و گذاشتن وسایلشان نداشتند ، از کاپوت خودروی پلیس به عنوان میز استفاده کردند و ضمن اینکه وسایل خود از جمله کیف و موبایل را روی کاپوت خودرو گذاشته بودند ، در حال پیاده کردن صحبت های مسوولان از ضبط صوت بودند.

پلیس هم به خبرنگاران به شوخی می گفت: یک وقت روی ماشین پلیس خط نیاندازید.

یک بار هم هنگامی که خبرنگاران مشغول پیاده کردن صحبت های مسوولان از ضبط صوت بودند یک افسر پلیس به آنها گفت : «آقای حداد عادل داره می ره.»

آن وقت خبرنگاران با سرعت هر چه تمام تر خودشان را به حداد عادل رساندند. معلوم نبود اگر آن افسر پلیس به خبرنگاران ورود حداد عادل را اعلام نمی کرد احتمالا مصاحبه با این نماینده مردم را از دست می دادند.

** استراحت آیت الله مهدوی کنی سرپل یادگار امام

آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری پس از شرکت در راهپیمایی سر پل یادگار امام برای دقایقی استراحت کرد. شاید هم مهدوی کنی می خواست مردم را ببیند و با آنها ارتباط برقرار کند.

استراحت کردن آیت الله مهدوی کنی سر پل یادگار امام از یکسو و سیل جمعیت مشتاقان وی از سوی دیگر چشم ها را به سمت گوشه ای از پل معطوف کرد.

برخی از جوان ها نزدیک آمدند تا دست آیت الله مهدوی کنی را ببوسند و بعضی از پدر و مادر ها هم بچه های کوچک خود را برای دیدار با او به محل استراحت مهدوی کنی آوردند.

یک استاد دانشگاه آزاد اسلامی که در رشته حقوق تدریس می کرد با دیدن مهدوی کنی ضمن دیدار کوتاه با او در رابطه با یکی از کتاب های مهدوی کنی تبادل نظر کرد.

این استاد دانشگاه که خود را فاطمی معرفی کرد به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: گاهی اوقات در دانشگاه واحد اخلاق اسلامی را از روی کتاب اخلاق عملی آقای مهدوی کنی درس می دهم که کتاب بسیار خوبی هم به شمار می آید . من این فرصت را مغتنم شمردم و به ایشان پیشنهاد دادم که در فصل بندی کتابش تجدید نظر کند و ایشان هم قبول کردند.

** بر پدر و مادر منافق لعنت

پیرمردی حدود 70ساله هم دقیقا در ضلع شمالی پل یادگار امام ایستاده بود و داشت به منافقین ناسزا می گفت. وی با صدای بلند اظهارداشت : «بر پدر و مادر منافق لعنت .»

عابری دیگر که صدای پیرمرد را شنید خطاب به پیرمرد گفت : « بشمر» .

اجتمام **1776**1599
کد N117901