واکنش کاخ سفید به خط قرمز ایران در زمینه موشک‌های بالستیک

سیاسی

کاخ سفید به تلاش ایران برای تعیین "خط قرمزی" برای مذاکرات در زمینه برنامه موشک‌های بالستیک تهران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یکی از مذاکره‌کنندگان ایرانی روز دوشنبه اعلام کرد که تهران تحت هیچ شرایطی با غرب در زمینه برنامه موشکهای بالستیکش مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش روزنامه واشنگتن فری بیکن ،عباس عراقچی مذاکره‌کننده هسته‌ای ارشد ایران و معاون وزیر امور خارجه این کشور روز دوشنبه گفت: مسائل دفاعی خط قرمزی برای ایران هستند. ما اجازه نمی دهیم چنین موضوعاتی در مذاکرات آینده مورد بحث قرار گیرد.

اما کاخ سفید بلافاصله نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و اعلام کرد که خواستار مطرح شدن این مسئله در مذاکرات آینده خواهد شد و درخواست می‌کند این مسئله تحت توافق نهایی حل شود.

برنادت میهان، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با این روزنامه مدعی شد: طبق برنامه اقدام مشترک، پیش از این که یک راه حل نهایی حاصل شود، ایران باید به قطعنامه‌های شورای امنیت در زمینه برنامه هسته‌ای‌اش بپردازد.

وی افزود: قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل همه فعالیت‌های مربوط به موشکهای بالستیک را که توانایی پرتاب تسلیحات هسته‌ای را دارند از جمله پرتاب این موشکها را منع می‌کند. بنابراین در جریان مذاکرات جامع، باید به این مسئله پرداخت.

انتهای پیام

کد N117481