فجر 92، حماسه وحدت و امید

آسوشیتدپرس:شعارهای ضد آمریکایی همچنان در ایران طنین انداز است

شعار ضد آمریکایی,آسوشیتدپرس

تهران-ایرنا- خبرگزاری ˈآسوشیتدپرسˈ در گزارش خود از راهپیمایی 22 بهمن در تهران تاکید کرد: برغم توافق هسته ای ایران و غرب شعارهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی همچنان در ایران شنیده می شود

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری آمریکایی در گزارش خود از راهپیمایی بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد 2پیروزی انقلاب در تهران نوشت:

ˈایرانی ها در حالی سالروز انقلاب سال 1979 (1357) را در ایران برگزار می کنند که همان شعارهای قدیمی مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل را فریاد می زنند.

ˈ صدها هزار ایرانی برای مراسم سی و پنجمین سالگرد انقلاب ایران را که حکومت محمدرضا پهلوی که طرفدار آمریکا بود، برانداخت و اسلامگرایان را به قدرت رساند، در تهران تجمع کرده اند.

ˈ با وجود اینکه پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری پارسال تغییرات قابل ملاحظه ای را در سیاست تهران رقم زد، شعارهای سنتی ضد آمریکایی همچنان در ایران شنیده می شود.

ˈ این در حالی است که تهران و قدرت های بزرگ جهان در ماه نوامبر بر سر برنامه هسته ای جنجال برانگیز ایران به توافق رسیدند و تهران پذیرفت که برنامه غنی سازی اورانیوم خود را در مقابل تخفیف در برخی تحریم های اقتصادی، محدود کند.ˈ

مترجمام**9330**1479
کد N117271