پنتاگون به دنبال اعزام نیروهای ناتو به فلسطین

سیاسی

منابع نظامی آمریکا فاش کردند که پنتاگون دولت آمریکا را ترغیب می‌کند تا پیشنهاد محمود عباس را برای استقرار نیروهای ناتو در کرانه باختری بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت فلسطین الیوم، منابع مذکور گفتند: پنتاگون این اقدام را با هدف تحکیم نقش و جایگاه بین‌المللی ناتو پس از عقب نشینی این نیروها از افغانستان و همچنین تثبیت پایه‌های صلح میان طرف‌های درگیر در منطقه انجام می‌دهد.

روزنامه دیفنس وان به نقل از منابع نظامی آمریکایی گزارش داد: مهمترین مانعی که بر سر راه اجرای پیشنهاد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وجود دارد؛ موضع مسئولان اسرائیلی است که نسبت به بی‌طرف بودن، توانمندی و صلاحیت نیروهای حافظ صلح بین المللی تردید دارند. حال می‌خواهد این نیروها از سوی آمریکا باشند یا از طرف سازمان ملل یا ناتو به کرانه باختری اعزام شوند.

روزنامه مذکور نوشت: این فرصت منحصر به فرد به پایان اختلافات میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها کمک خواهد کرد و واشنگتن نیز باید فرصت به دست آمده را جهت تقویت منافع حیاتی آمریکا غنیمت بشمارد.

روزنامه دیفنس وان نوشت: واشنگتن باید این فرصت را قدر بداند چرا که منافع بسیاری برای نیروهای ناتو در بر دارد و نگرانی‌های برخی از طرف‌ها مبنی بر این که ناتو پس از عقب نشینی از افغانستان دچار انزوا خواهد شد را از بین می‌برد.

انتهای پیام

کد N117135