امیر اسماعیلی خبر داد:

رونمایی از سامانه راداری جدید در 29 فروردین/ هرکس چشم طمع داشته باشد سیلی محکمی خواهد خورد

نیروهای مسلح

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا از رونمایی سامانه راداری که هم ارتفاع تاکتیکی برای برد تاکتیکی و هم برای کشف غیرفعال است در 29 فروردین خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در جمع راهپیمایان سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب در 22 بهمن با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دهه فجر هر سال را جشن می گیریم و 22 بهمن امسال ریشه 35 ساله انقلاب اسلامی است و آن را ریشه در خون می دانیم.

وی افزود: تحریم ها، تهدیدها و هر آن چه از فشارهای منطقه ای که دشمنان به ما تحمیل می کنند در حقیقت اعمال فشار همه جانبه علیه ملت است اما چیزی که نمی توانند تحریم کنند اراده ملت است زیرا اراده ما تحریم پذیر نیست.

امیر اسماعیلی ادامه داد: اراده ملت بر روی گفتگو، منطق و استدلال است و نیز بر پایه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بنا شده است. آن چه را که می خواهند از ما بگیرند اسلام است و در حقیقت طرح مساله هسته ای و فناوری های جمهوری اسلامی ایران بهانه است.

این فرمانده نظامی ایران گفت: آن چه ما پاسخ داده ایم به کشور دوست، عربی و حاشیه ای خود پیام صلح و آشتی است و ما آن چه را که در این سال ها ثابت کرده ایم بر روی پیام اسلام خواهی و ظلم ستیزی بوده است به طوری که آن را ثابت کرده ایم، گزینه های ما چیزی است که در دل خانواده های شهدا وجود دارد، دردی است که جانبازان عزیز ما تحمل می کنند اینها تمام گزینه های ما است.

وی خاطرنشان کرد: هر آن که بخواهد چشم طمع به جمهوری اسلامی ایران که 35 سال خون داده، داشته باشد انشاءالله سیلی محکمی خواهد خورد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش درباره آزمایش موشک های دوربرد در شب گذشته و در آستانه 22 بهمن گفت: ما همیشه در حال آزمایش موشک هستیم، هر آن چه موشک داشته باشیم برای ملت عزیزمان به منزله نسیم خنک بهاری است اما برای دشمنان ما همان تیرهای مهیب و سنگینی خواهد بود که چشم و دل آنها را کور خواهد کرد.

وی درباره دستاوردهای جدید پدافند هوایی ارتش گفت: رادار جدید و سامانه موشکی جدید داریم که انشاء الله برای 29 فروردین آن چه را که در عرصه آوردیم رونمایی می کنیم.

امیر اسماعیلی افزود: سامانه موشکی جدیدی که در ارتفاع پایین عمل می کند و ما مراحل پایانی آن را سپری می کنیم در 29 فروردین رونمایی خواهیم کرد، سامانه راداری که هم ارتفاع تاکتیکی برای برد تاکتیکی و هم برای کشف غیرفعال است به طوری که ما دشمن را ببینیم اما او ما را نبیند در 29 فروردین رونمایی خواهیم کرد. همان بلایی که بر سر هواپیماهای بدون سرنشین آنها و همینطور هواپیمای «یو2» آنها می آوریم.

وی خاطرنشان کرد: در فضای جمهوری اسلامی ایران پرواز هواپیماها با مجوز صورت می گیرد، بدون مجوز به هیچکس اجازه پرواز در آسمان ایران را نمی دهیم.

این فرمانده نظامی گفت: هر روز به هواپیماها اخطار می دهیم. اخطار برای زمانی است که به مرزهای ما نزدیک شوند اما اگر وارد مرزهای ما شوند بلایی بر سر آنها خواهیم آورد که «آرکیو 170»آوردیم.