پوتین: هزینه های المپیک سوچی مورد بررسی دقیق قرار می گیرد

المپیک سوچی,مخارج

مسکو - ایرنا - ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه گفت: مخارج و هزینه های ساخت تاسیسات و تدارک مقدمات برگزاری بازیهای المپیک زمستانی سوچی از طرف سازمان های دولتی مربوطه بطور دقیق مورد تحقیق و بازرسی قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رادیو دولتی صدای روسیه، پوتین سه شنبه در نشست شورای اجتماعی تامین مقدمات برگزاری المپیک سوچی گفت: مبالغ بسیار بزرگی در سوچی سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: درحال حاضر بحث ها درباره این که این تاسیسات واقعا چنین ارزشی دارند یا نه را شروع نخواهیم کرد و سازمان های بازرسی به این مساله رسیدگی می کنند.

رییس جمهوری روسیه در همین حال گفت که در کشورهای دیگر این گونه تاسیسات را در طول سال های متمادی احداث می کنند اما در سوچی در طول مدت پنج سال که طبیعتا زمان فشرده ای است، این همه امکانات درست شده اند.

پوتین ابراز امیدواری کرد که تاسیسات ورزشی ساخته شده در سوچی همانند برخی کشورهای اروپایی ده ها سال و حتی بیش از یک قرن مورد استفاده قرار گیرد.

براساس منابع رسمی در روسیه، حدود 50 میلیارد دلار برای ساخت تاسیسات ورزشی ویژه المپیک و نیز مراکزی همچون دهکده المپیک برای اسکان ورزشکاران هزینه شده است که بخش عمده مخارج آن را روسیه تامین کرده است.

دولت روسیه همچنین هفت میلیارد دلار برای مقدمات و سازماندهی و برگزاری بازیهای المپیک زمستانی سوچی هزینه کرده است.

برخی رسانه های خارجی اعلام کرده اند که بخش عمده مبالغ سرمایه گذاری شده در سوچی حیف و میل شده است و این رقم بالغ بر 30 میلیارد دلار ارزیابی می شود.

ریانووستی به نقل از گزارش این رسانه ها اعلام کرد: مخارج المپیک سوچی سه برابر هزینه های المپیک لندن می باشد.

بیست و دومین المپیک زمستانی سوچی از جمعه در شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه جریان دارد و تا 23 فوریه ( 4 اسفند) ادامه خواهد داشت.

2800 ورزشکار از 88 کشور جهان در رقابت های این المپیک شرکت دارند.

اروپام/2242**518**1392
کد N116959

خواندنی از سراسر وب