ظریف در جمع خبرنگاران:

هیچ کس نمی تواند اراده اش را به مردم ایران تحمیل کند

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه با اشاره به نزدیکی مذاکرات و حضور مردم در صحنه راهپیمایی 22بهمن بیان کرد: بزرگترین پشتوانه ما در مذاکرات حضور مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که این حضور چه تاثیری در مذاکرات خواهد داشت و چه پیامی به غرب می رساند، بیان کرد: مردم همیشه پشتوانه نظام جمهوری اسلامی بوده اند و همین حضور گسترده مردم است که باعث می شود هیچکس نتواند اراده خود را به مردم تحمیل کند و اراده این مردم است که به دنیا تحمیل می شود و کشورها و قدرت ها چاره ای جز این ندارند که به این مردم بزرگ احترام بگذارند و به حقوق آنها احترام گذاشته و مانع تراشی های خود را در مقابل مردم کم کنند.

وی با اشاره به نزدیکی مذاکرات و حضور مردم در صحنه بیان کرد: بزرگترین پشتوانه ما در مذاکرات حضور مردم است.

وزیر امور خارجه گفت: مردم ما هستند که با حضورشان بزرگترین پشتوانه را برای مذاکره کنندگان که فرزندان انقلاب هستند، فراهم می کنند و من امیدوارم در ادامه مذاکرات و با این پشتوانه بتوانیم حقوق مردم را حفظ کنیم و باعث پیشرفت و رفاه مردم شویم.

ظریف تصریح کرد: همه مردم با بصیرت، بینش درست و بدون گرفتار شدن در بازی های بدخواهان نظام در یک سطح حرکت کردند تا ان شاء الله به اهداف برسیم و از حقوق مردم حمایت شود.