پناهیان در گفتگو با مهر:

ضعف مسئولان مهمترین خطر عزت و استقلال کشور/ ملت ایران پای نظام، انقلاب، امام و رهبری ایستاده اند

سایر حوزه ها

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه مردم ایران همچنان پای باورها و ارزش های انقلاب، نظام، امام (ره) و رهبری ایستاده اند، گفت: هر مشکلی که با آن مواجه بودیم از ناحیه خواص بوده است و نه مردم.

حجت الاسلام حسین پناهیان در حاشیه راهپیمایی سی و پنجمین فجر استقلال در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه حضور باشکوه مردم در یوم الله 22 بهمن مسئولیت مسئولان نظام را سنگین تر می کند، گفت: مردم ایران، انقلاب، امام (ره)، نظام و رهبری ایمان دارند و پای آرمان ها و ارزش های دینی و انقلابی خود ایستاده اند.

وی تنها خطر پیش روی استقلال و عزت کشور را وحدت مسئولان دانست و گفت: تنها خطری که امروز انقلاب را تهدید می کند ضعف مسئولان بوده، البته مسئولان از نقاط قوت فراوانی برخوردارند اما هر اندازه که در مقابل دشمنان و درک باورهای انقلابی مردم ضعف نشان دهند به همان اندازه نیز به عزت ملی آسیب وارد می شود و دچار مشکل می شویم.

پناهیان با تاکید بر اینکه در طول 35 سال انقلاب از ناحیه مردم هیچ خطری به استقلال کشور وارد نشده است گفت: مردم ایران همواره جلودار مسئولان بوده اند و هر مشکلی که در کشور وجود داشته است از خواص جامعه است که بتوانند پا به پای مردم حرکت کنند و این نظام به سرعت به اهداف سند چشم انداز خود برسد.

استاد حوزه و دانشگاه همچنین با بیان اینکه منطق جهانی انقلاب پنهان و مغفول مانده است، تصریح کرد: منطق انقلاب توسط دانشگاهها و همچنین دستگاههای تبلیغاتی به درستی پرداخته نشده است و ما مانور کمتری در این زمینه داشته ایم چرا که منطق انقلاب، جهانی است و حتی غیر مسلمانان را نیز شامل می شود که باید در این زمینه بکوشیم تا پیام انقلاب را جهانی کنیم.