با حضور سفراها، دیپلمات ها و مقام های ارشد سازمان ملل؛

مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سازمان ملل برگزار شد

ایران

نیویورک، ایرنا - مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور سفرا و دپیلمات های کشورهای اروپایی، آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین و همچنین بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و ˈجان وی اشˈ رییس مجمع عمومی در مقر اصلی سازمان ملل با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این مراسم که عصر دوشنبه به وقت محلی در مقر اصلی سازمان ملل برگزار شد، علاوه بر مقام های ارشد سازمان ملل، سفرای کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، استرالیا، اسپانیا، سوئد، هلند، روسیه، ایتالیا،هند، پاکستان، افغانستان، ترکیه و کشورهای عربی در این مراسم شرکت کردند.

همچنین شمار زیادی از دپیلمات های ارشد کشورهای مختلف جهان با حضور در این مراسم بین المللی، این روز بزرگ را به از ملت ایران ملت و دولت ایران تبریک گفتند.

محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم و غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به نمایندگی از دولت و ملت ایران از سفرا، دپیلمات ها، مقام های ارشد سازمان ملل و همچنین نمایندگان رسانه های مختلف جهان که در مراسم سالروز ملی جمهوری اسلامی شرکت نمودند، تشکر کردند.

میزان مشارکت سفراها و دیپلمات های کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای اروپایی و با نفوذ در سطح بین المللی نسبت به گذشته حضور چشمگیرتری داشتند.

نمایندگان رسانه های مختلف جهان مستقر در سازمان ملل به همراه شمار زیادی از مدیران و روزنامه نگاران مشهور آمریکایی در این مراسم شرکت کردند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت : مایلم سالروزی پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی را به ملت شریف ایران تبریک بگویم و امیدوارم هر روز شاهد توسعه و پیشرفت ملت ایران باشیم.

جان وی واش رییس مجمع عمومی روز ملی ایران را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که ملت ایران همچون گذشته نقشی مهم و تاریخ سازی در منطقه و جهان داشته باشد.

اروپام 1908
کد N116646