/حضور مردم؛ راز ماندگاری نظام اسلامی /

نماینده رودسر: انقلاب اسلامی حفظ حرمت ها را بر پایه کرامت انسانی بنا کرد

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی گفت: نسل امروز ما باید تاریخ انقلاب را مطالعه و اسناد مکتوب و موثق را بررسی کنند سپس در می یابند که شعار انقلاب ما این بود که ارزش جدیدی بر پایه کرامت انسانی فراهم کند تا حرمت انسان ها را حفظ نماید.

محمدمهدی رهبری املشی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، اظهار کرد: انقلاب ما دو وجه اسلامی و مردمی داشته است و این انقلاب حتی در دنیا بی سابقه بوده است.

وی افزود: توده مردم، خود یک حکومت قوی و ریشه داری است که در مقابله با ابرقدرت ها ایستاد و نظامی بر پایه دین و ارزش های دینی بر پا کرده است که ما باید همواره قدردان تلاش های آنها باشیم.

املشی گفت: ما باید هم اسلام و ارزش های آن را پاسداری کنیم و هم مردم داری و خدمت به مردم را سرلوحه امور خویش قرار دهیم، چراکه اگر هر کدام از موارد مذکور کم رنگ شود انقلاب ضربه می خورد و عرصه برای ضد انقلابیون باز می شود.

وی با اشاره به نقش مسئولین در پیشبرد اهداف انقلاب تصریح کرد: مسئولین باید ابتدا با حفظ ارزش های اسلامی و دینی، با رعایت اخلاق مداری، دین‌داری، عدالت و خدمت صادقانه به مردم بکوشند تا رضایت افراد را جلب کنند.

وی خطاب به نسل جوان تاکید کرد: نسل امروز ما باید از شاهدان انقلاب بپرسند؛ جوانان باید تاریخ انقلاب را مطالعه کنند و اسناد مکتوب و موثق را بررسی کنند سپس در می یابند که شعار انقلاب ما این بود که ارزش جدیدی بر پایه کرامت انسانی فراهم کند تا حرمت انسان ها را حفظ نماید.

نماینده رودسر و املش با بیان اینکه انقلاب ما به نظام استقلال و عظمت بخشید، اضافه کرد: این ارزش ها برای هر وجدان بیداری مورد پذیرش است و هرکسی هم از نسل های آینده که در جریان انقلاب نبوده باید از مسئولین مطالبه کند زیرا آنان در فضای انقلاب نبوده اند و ممکن است دچار تردید شوند.

رهبری با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری در هدایت کشتی انقلاب، خاطرنشان کرد: وجه دینی نظام بر پایه بندگی خداست، چراکه همه چیز تحت احکام و فرامین الهی رسمیت می یابد، لذا احکام الهی را نیز باید فردی آگاه و عالم تبیین کند که در زمان انبیاء، امامان و رسولانی که توسط خداوند متعال مبعوث شده بودند، این رسالت را برعهده داشتند، اکنون نیز مقام معظم رهبری فردی است که خدا به ما ارزانی داشته و تمام مشکلات نظام روی دوش ایشان است که باید در راه هدایت کشتی انقلاب یاوران خوبی برای ایشان باشیم.

انتهای پیام

کد N116473