فجر 35 حماسه و امید؛

تبریک مقام های مجارستان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

ایران,فجر 93

برلین - ایرنا - رییس جمهوری ، نخست وزیر، رییس مجلس و وزیر امور خارجه مجارستان در پیام های جداگانه ای به همتایان ایرانی خود، سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت ایران تبریک گفتند.

به گزارش ایرنا،ˈیانوش ادرˈ رییس جمهوری و ˈویکتور اوربانˈ نخست وزیر مجارستان در پیام هایی جداگانه فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری و ملت ایران تبریک گفتند.

در پیام تبریک رییس جمهوری مجارستان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر تلاش دو کشور برای گسترش همکاری های دوجانبه در تمام زمینه ها که منافع دو کشور و دولت را در پی خواهد داشت تاکید شده است.

لازلو کوور،رییس پارلمان مجارستان نیز در پیامی خطاب به علی لاریجانی همتای ایرانی خود ضمن تبریک فرارسیدن 22بهمن؛سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرده است که روابط دوجانبه و اقتصادی میان ایران و مجارستان تقویت شده و مجالس دو کشور نیز بتوانند با ایجاد رابطه ای قوی به درک متقابل از یکدیگر کمک نمایند.

ˈیانوش مارتونیˈ وزیر امورخارجه مجارستان نیز در پیامی به محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به وی و ملت ایران تبریک گفته و خواهان همکاری بیشتر دو کشور در صحنه های بین المللی شده است.

مجارستان از کشورهای مهم اروپای مرکزی بوده و درحال حاضر ریاست گروه ویشه گراد متشکل از مجارستان، لهستان، اسلواکی و چک را بر عهده دارد.

این کشور از سال 2004 به عضویت اتخادیه اروپایی در آمده است.

اروپام** 1701 ** 1917
کد N116190