وزیر دفاع ویژگی‌های موشک بالستیک را تشریح کرد

ايران,وزير دفاع,22 بهمن,دهه فجر,موشك,حسين دهقان

در آستانه یوم‌الله 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی متخصصان افتخارآفرین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موفق شدند نسل جدید موشک بالستیک برد بارانی و موشک هدایت لیزری هوابه سطح و سطح به سطح با موفقیت آزمایش کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان با تبریک سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اظهار کرد: فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اتکال به ذات اقدس الهی و تحت زعامت مقام معظم رهبری و فرمانده معزز کل قوا و با حمایت های بی‌دریغ ملت سرافراز ایران موفق شدند تکبیرگویان دو دستاورد جدید و ارزشمند انقلاب اسلامی را در حوزه دفاعی را به ملت شریف و نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران تقدیم نمایند.

وی در تشریح این موشک بالستیک بارانی که توسط متخصصان سازمان صنایع هوا فضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، گفت: نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین با سرجنگی بارانی برای انهدام جنگ افزارها و تجهیزات نظامی دشمن به کار گرفته می‌شود.

وی افزود: گریز از سامانه‌های ضدموشکی دشمن، قابلیت تخریب اهداف گسترده، امکان تخریب چند هدف مجزا از یکدیگر از ویژگی‌های این موشک به شمار می‌رود.

دهقان همچنین در تشریح موشک هدایت شونده لیزری که توسط متخصصان سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، اظهار کرد: موشک بینا یک موشک هدایت شونده لیزری هوا به سطح و سطح به سطح می‌باشد که قابلیت شلیک از هواپیما و انواع سکوی پرتاب زمینی را دارا است.

وزیر دفاع گفت : این موشک قادر است اهداف مهمی همچون پل ها، تانک ها، ادوات جنگی و مراکز فرماندهی دشمن را به دقت مورد اصابت قرار دهد.

وی افزود: سرعت عمل فوق العاده در از بین بردن اهداف مورد نظر، نگهداری آسان وقدرت سریع بکارگیری از ویژه گی های این موشک به شمار می‌رود.

دهقان تصریح کرد: این دستاوردهای ارزشمند با وجود تحریم‌ها و فشارهای همه‌جانبه دشمن یک بار دیگر شعار ما می‌توانیم را متجلی ساخت و نشان می دهد انقلاب اسلامی ایران همچنان پویا به مسیر خود ادامه می‌دهد.

وزیر دفاع در پایان با تبریک این موفقیت بزرگ به محضر فرماندهی معظم کل قوا، ملت شریف ایران و نیروهای مسلح از تلاش ها و مجاهدت های دانشمندان، متخصصان و مدیران وزارت دفاع و صنعت دفاعی که در بخش های مختلف با تولیدات ارزشمند خود قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را به اوج رسانده اند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N116123