وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمدند

نشست

تهران-ایرنا- وزرای خارجه اتحادیه اروپا بعدازظهر روز دوشنبه نشست ماهانه خود را برای بررسی مهمترین تحولات خاورمیانه از جمله اوضاع مصر، عراق، لیبی، سوریه و یمن و همچنین تحولات اوکراین آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از آغاز این نشست خاطر نشان کرد : ما آماده ایم از روند مذاکرات و اصلاحات در اوکراین برای پایان دادن به بحران در این کشور حمایت کنیم.

کارل بیلدت وزیر امور خارجه سوئد نیز اعلام کرد: اگر خشونت ها و سرکوب معترضان در اوکراین ادامه پیدا کند، در نهایت این مسئله برای دولت کی یف پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

اشتون تصریح کرد: علاوه بر بررسی اوضاع سوریه من نگران افزایش خشونت های اخیر در عراق هستیم. ما همچنین تمایل به بررسی تحولات اخیر در تونس داریم. همچنین به دنبال بررسی جدیدترین تحولات یمن و مصر هستیم.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در این نشست در مورد اعتراض های اخیر در بوسنی و هرزگوین بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان نیز گفت: دستور کار امروز بررسی تحولات خاورمیانه و همچنین نتایج کنفرانس ژنو 2 متمرکز خواهد بود. ما معتقدیم که دولت سوریه و مخالفان سوری باید با امید به میز مذاکرات بازگردند.

وزیر خارجه آلمان همچنین افزود: ما اوضاع اوکراین را نیز بررسی خواهیم کرد. هیچ پیشرفتی در مذاکرات میان دولت کی یف و نمایندگان مخالفان دولت حاصل نشده است. ما به دنبال حل و فصل مسالمت آمیز بحران اوکراین هستیم.

مترجمام**9234**5981
کد N116087