آیت الله هاشمی رفسنجانی:

اولویت بندی دولت برای باز شدن گره های اقتصادی و تعامل با جهان مثبت است

ایت الله هاشمی

تهران -ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار امیدواری از باز شدن گره های اقتصادی جامعه در دولت یازدهم، الویت بندی دولت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: سیاست خارجی پویا، هم رونق اقتصادی را تقویت می کند و هم ظرفیت های بالقوه را در تعامل با جهان به فعلیت می رساند.

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان بخش غیردولتی شیلات و آبزی پروری، با اشاره به ظرفیت های دریایی شمال و جنوب کشور و تنوع اقلیمی ایران برای پرورش انواع آبزیان، اظهارداشت: هزینه کم، تامین پروتئین و ایجاد اشتغال مولد، در گسترش طرح های پرورش آبزیان نهفته است که اتفاقاً هر سه ویژگی مورد توجه مسؤولان است.

وی صلابت و قناعت را ویژگی صیادان خواند و افزود: تأمین پروتئین سفره مردم که متأسفانه سرانه مصرف آن در ایران کم است، علاوه بر تغذیه، کمک در جهت سلامت مردم است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گلایه حاضران درخصوص عدم توجه دولت سابق به بخش های تعاونی و خصوصی و تلاش آنها برای تقویت و گسترش سازمان های شبه دولتی، با تشریح چگونگی تدوین و تصویب اصلاح سیاست های اصل 44 و اهداف آن، گفت: تأیید رهبری را که از آن انتظار انقلاب اقتصادی داشت، در عمل ناکارآمد جلوه دادند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان چگونگی تدوین صدر و ذیل اصل 44 در اوایل انقلاب خاطرنشان کرد: در قانون اساسی آمده بود که این اصل تا زمانی مورد حمایت است که موجب رشد و توسعه اقتصادی کشور گردد و مایه زیان جامعه نشود.

وی اظهارداشت: اصلاح این اصل با بهره گیری از تجربیات خصوصی سازی ایران و جهان و با الهام از روح کلی حاکم بر قانون اساسی بود تا زمینه ساز رشد توأم با عدالت، کارایی، رقابت و آزادی فعالیت های اقتصادی باشد.

وی به شرایط پس از تدوین و تصویب سیاست های این اصل در جامعه پرداخت و تصریح کرد: دولتی بر سر کار بود که هیچ اعتقادی به خصوصی سازی نداشت و حتی درآمدهای حاصل از واگذاری ها را که محل مصرف مشخصی در قانون داشتند، صرف هزینه های جاری مردم فریب کرد که حاصلش رکود تورمی و خانه نشینی تولیدگران شد.

در آغاز این دیدار آقایان دکتر ارسلان قاسمی، مدیر عامل اتحادیه تعاونی های تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان ایران، علی شاهخوره نژاد مدیر عامل اتحادیه صیادی سراسر کشور،محمدرضا جلالی فر پرورش دهنده میگوی آبادان، ابراهیم محمدی تهرانی فعال بخش تعاونی و قائم مقام سابق اتاق تعاونی ایران،کیوان رهبران مدیر عامل اتحادیه پرورش میگوی سیستان و بلوچستان و محمدحسین برخوردار اولین پرورش دهنده بخش خصوصی ماهی خاویاری، ضمن ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های خود و ذکر موانع اداری و بانکی برای رونق پرورش آبزیان، به بیان پیشنهادها برای اصلاح وضع موجود و تقویت پرورش آبزیان در بخش های خصوصی و تعاونی پرداختند.

سیام(1)9254**
کد N116073

خواندنی از سراسر وب