سخنگوی پوتین: جنجال در باره المپیک سوچی بی مورد است

سخنگوی پوتین,جنجال

مسکو-ایرنا- دمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه، المپیک زمستانی سوچی را یک رویداد فوق العاده مهم خواند که جنجال علیه آن بی مورد است.

به گزارش ایرنا، پسکوف روز دوشنبه در گفتگو با رادیو روسی کامرسانت.اف.ام گفت: المپیک سوچی رویدادی فوق العاده و غیرمعمولی است و با نگاه به آن احساس افتخار می کنم.

وی افزود: تمام جنجال ها و هیاهوهای پیرامون این رویداد بزرگ ورزشی تحت الشعاع قرار گرفته است.

سخنگوی رییس جمهوری روسیه یادآوری کرد: زمانی که ساخت و ساز مراکز ورزشی المپیک سوچی شروع شد هیچ امکانات اولیه در منطقه نبود و همه تاسیسات ورزشی در این منطقه کوهستانی از صفر بنا شد.

وی ادمه داد: هیچکس باور نمی کرد که این طرح بسیار بزرگ ورزشی با توجه به دشواری بیش از حد کار، اجرا شود.

پسکوف به نقل از رییس جمهوری روسیه، طرح احداث تاسیسات ورزشی و امکانات اسکان ورزشکاران و دیگر طرح های مرتبط با این بازیها را بزرگترین عملیات ساختمان سازی جهان عنوان کرد.

وی افزود: طرح المپیک سوچی از لحاظ تعداد شرکت های پیمانکار طرح و برنامه های مختلف ازجمله حفاظت از محیط زیست از بزرگترین طرح ها در جهان است.

بیست و دومین دوره بازی های المپیک زمستانی 2014 با شرکت حدود 2800 ورزشکار از 88 کشور جهان در شهر بندری سوچی در سواحل دریای سیاه در حال برگزاری است.

این دوره از بازی ها به دلیل هزینه حدود 50 میلیارد دلاری صرف شده برای تامین زیرساخت های آن پرخرج ترین المپیک زمستانی محسوب می شود.

ورزشکاران حاضر در المپیک زمستانی 2014 سوچی در 15 رشته ورزشی با همدیگر رقابت می کنند.

اروپام/2242**۵۱۸/1547
کد N115996