بازتاب گسترده سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسانه های پاکستان

ایران,رهبری

اسلام آباد - ایرنا - رسانه های پاکستان روز دوشنبه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش کشورمان را به طور گسترده ای بازتاب دادند.

به گزارش ایرنا،روزنامه انگلیسی زبان ˈاکسپرس تریبیونˈ چاپ اسلام آباد گزارش داد:رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران در جمع فرماندهان نیروی هوایی این کشور بمناسبت سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران اظهار داشتند که مقام های ایران به این فکر نباشند که با لغو تحریم ها اقدام به احیای وضعیت اقتصادی کنند بلکه این اقدام باید براساس نوآوری و استفاده از ظرفیت های درونی انجام شود.

این روزنامه افزود: رهبر عالی ایران تاکید کردند که در معامله با دشمن تاکتیک ها و شیوه های کار را می توان تغییر داد اما هیچ تاملی در خصوص اصول و مبانی انجام نمی شود.

روزنامه پاکستانی ˈدیلی تایمزˈ گزارش داد: حضرت آیت الله خامنه ای بر اطمینان خود نسبت به دیپلماسی دولت حسن روحانی رییس جمهوری ایران تاکید کردند.

این روزنامه انگلیسی زبان به نقل از سخنان رهبرمعظم انقلاب اسلامی نوشت: فقط چند ماه از آغاز کار دولت جدید در ایران می گذرد؛ باید به دولتمردان زمان داد تا برنامه و سیاست های خود را پیش ببرند.

روزنامه ˈبیزینس رکوردرˈ چاپ اسلام آباد نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای گفتند که اگر آمریکا قادر بود؛ اقدام به تخریب کار در دولت ایران می کرد.

این روزنامه انگلیسی زبان افزود: مقام معظم رهبری به نگرش دخالت جویانه و پوچ آمریکایی ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران اشاره فرمودند.

در گزارش روزنامه ˈنیشنˈ پاکستان نیز تصریح شده: حضرت آیت الله خامنه ای گفتند که مقامات آمریکایی علنا می گویند که آنان بدنبال تغییر حکومت در ایران نیستند در حالی که آنان دروغ می گویند. آمریکایی ها تردید نمی کنند و اگر توان آن را داشتند اقدام به انجام رساندن طرح خود می کردند.

تارنمای خبری شبکه ˈسما نیوزˈ پاکستان نیز به نقل از اظهارات مقام معظم رهبری گزارش داد: مواضع ایران علیه آمریکا به دلیل نگرش دخالت جویانه واشنگتن در قبال جمهوری اسلامی است.

اکثر روزنامه اردو زبان، شبکه های خبری و پایگاههای اطلاع رسانی پاکستان نیز از بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تصاویر، اخبار و گزارش هایی منتشر کردند.

آساق ** 1095**1856
کد N115833