دبیر شورای عالی زکات کشور:

5000 طرح عمرانی از محل پرداخت زکات در کشور اجرا شد

سیاسی

دبیر شورای عالی زکات کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 100 میلیارد ریال زکات به حساب کمیته امداد و دبیرخانه زکات کشور واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج فارس، حسین نبی لو در همایش زکات شهرستان‌های غرب استان هرمزگان در بندرلنگه با بیان اینکه زکات واریز شده در سال جاری 30 درصد بیشتر از برنامه‌ریزی تعیین شده است، افزود: قسمت زیادی از زکات جمع‌آوری شده در استان‌های مختلف کشور برای کمک به نیازمندان، تهیه جهیزیه برای نوعروسان و کمک به عاملین زکات هزینه شده است.

وی با بیان اینکه امسال چهار هزار و 949 طرح عمرانی از محل زکات اجرا شد، افزود: همچنین برای جمع آوری 200 میلیارد تومان زکات در سال آینده برنامه ریزی شده است.

نبی‌لو به اهمیت جایگاه زکات پرداخت و خاطرنشان کرد: احیای فریضه زکات در جامعه نیازمند همکاری و تعامل سایر نهادها بوده و یک ارگان خاص به تنهایی نمی تواند در این زمینه فرهنگ سازی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع آوری شده در سال 83 در کشور تنها یک میلیارد ریال بود افزود: با فرهنگ سازی های انجام شده و همکاری دستگاه های مختلف این میزان امسال به دو هزار و 100 میلیارد ریال رسیده است.

دبیر شورای عالی زکات کشور، خاطرنشان کرد: در صورت جلب اعتماد مردم و پرداخت کامل زکات از سوی مردم در کشور این مبلغ افزایش چندین برابری نیز خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در این همایش از اعضای شورای زکات و 40 نیکوکار تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N115646