عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

برآیند نظرات نمایندگان مجلس حمایت از دولت است

توافقنامه هسته ای

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:برآیند نظرات مجلس آن چیزی نیست که بعضی از دوستان نماینده بیان می کنند،برآیند دیدگاههای نمایندگان مجلس حمایت از دولت است.

ˈجلیل جعفری بنهˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به انتقاداتی که از دولت می شود، گفت: دولت تدبیر و امید برخاسته از مردم است که حمایت اکثریت مردم ، مقام معظم رهبری و بخش کثیری از نمایندگان مردم در مجلس را دارد و سیاستی را در حوزه خارجی و بحث مذاکرات هسته ای تدوین کردند که عالمانه و مدبرانه است.

وی افزود:در شرایط فعلی که در آن هستیم،این توافقنامه بهترین نوع سیاستگذاری است که البته حمایت مقام معظم رهبری را هم دارد ضمن اینکه اکثر نمایندگان مجلس زمانی که توافق ژنو صورت گرفت،از مفاد آن حمایت کردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به عنوان متخصص هسته ای می دانم اگر آنچه توافق شده اجرایی شود و آمریکا شیطنت نکند ما به خواسته های به حقمان درحوزه استفاده صلح آمیز هسته ای دست پیدا خواهیم کرد.

جعفری که دارای دکترای مهندسی هسته ای از دانشگاه امیر کبیر است با بیان اینکه خط قرمز ما غنی سازی در داخل کشور است، گفت:سطح غنی سازی در داخل برای نیروگاه های اتمی کمتر از پنج درصد تعریف شده است که در این سطح ما به خواسته مان رسیده ایم.

وی یادآور شد:اظهارات مقامات آمریکایی بیشتر مصرف داخلی داشته و اظهارات آنها متفاوت از آن چیزی است که در میز مذاکرات بر سر آن توافق شده است.

به گفته نماینده مردم خلخال در مجلس، مقامات آمریکایی علیرغم میل باطنی خود ،آنچه را که در عمل محقق نخواهد شد ،بیان می کنند وگرنه در توافقنامه صراحتا قید شده که ایران می تواند انرژی صلح آمیز هسته ای را براساس مقررات بین المللی داشته باشد و بعضی از محدودیت های اعمال شده هم اجتناب ناپذیراست و اگر غیر از این باشد به توافق نمی رسیم .

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد:مسیری که دستگاه دیپلماسی تحت نظارت مقام معظم رهبری طی می کند نهایتا شرایط خوبی را برای کشور رقم می زند.

این کارشناس مسائل هسته ای خاطر نشان کرد: تحریم های غرب علیه کشورمان در گذشته اعمال شده و در مقابل ما هم صنعت هسته ای مان را تکمیل کرده ایم و پافشاری ملت در دفاع از حقوق مسلم هسته ای ،و تلاش دولت ها در طی سال های گذشته دست به دست هم داد تا در مذاکرات توانستیم آنچه می خواستیم را به آمریکا تحمیل کنیم.

جعفری یادآور شد: تعدادی از دوستان در مجلس منتقد سیاست های خارجی دولت هستند و حرفشان را می زنند و به قول رییس جمهوری در جامعه آزاد همه حق دارند صحبت کنند.

عضو کمیسیون انرژی همچنین گفت:تعدادی از نمایندگان از لحاظ خط مشی سیاسی مسیری دارند و فکر می کنند که مسیر آنها درست است اما مهم برآیند نظرات مجلس است و فکر می کنم برآیند نظرات مجلس آن چیزی نیست که دوستان می گویند، بلکه برآیند نظرات مجلس حمایت از دولت است.

سیام(4)**2021** 1418
کد N115435