برگزاری نشست‌ کمیته‌های اجلاس بین‌المجالس در هتل آزادی/ روحانی در مراسم افتتاحیه سخنرانی می‌کند

فارس نوشت:

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه اجلاس بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که در اجلاس سران برگزار خواهد شد، سخنرانی خواهد کرد.

نشست‌های رسمی که با حضور رؤسای پارلمان‌ها برگزار می‌شود در سالن اصلی اجلاس سران و نشست کارشناسان و کمیته‌های اجرایی در هتل آزادی برگزار خواهد شد.

پیش‌ از این، حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی گفته بود: بیش از 40 کشور برای حضور در اجلاس بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که در تهران برگزار می‌شود اعلام آمادگی کرده‌اند که از این میان بیش از 20 کشور در سطح رئیس و حدود 10 کشور نیز در سطح معاون حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به اسامی کشورهایی که برای حضور در اجلاس تهران اعلام آمادگی کرده‌ بود: تاکنون کشورهای افغانستان، آذربایجان، بحرین، بنگلادش، بنین، بورکینافاسو، کامرون، چاد، ساحل‌آج، جیبوتی، گابن، گینه، گینه بیسائو، اندونزی، اردن، قزاقستان، لبنان، مالزی، مالدیو، مالی، مراکش، موزامبیک، نیجر، عمان، پاکستان، فلسطین، سنگال، سوریه، تاجیکستان، توگو، ترکیه، یمن، الجزایر، کومور، عراق، کویت، قطر، اوگاندا، امارات، سودان، قرقیزستان و لیبی دعوت ایران را برای حضور در اجلاس بین‌المجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی را پذیرفته‌اند.

اجلاس بین‌المجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی از 25 تا 30 بهمن برگزار می‌شود که اجلاس در مرحله اول در سطح کارشناسان برگزار و پس از ان در سطح کمیته‌های اجرایی و بعد از مشخص شدن دستور کار اجلاس رؤسا توسط کمیته‌های اجرایی در روزهای 29 و 30 اجلاس در سطح رؤسای مجالس کشورهای شرکت کننده برگزار می‌شود.

29295

کد N115429