آمریکا قوانین مهاجرت را برای حامیان تروریست‌ها تعدیل می‌کند

دولت آمریکا قوانین مهاجرت را برای متقاضیان پناهندگی و دیگر کسانی که تمایل دارند به آمریکا بروند و حمایت آن‌ها از تروریست‌ها محدود بوده است، تسهیل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی نیوزمکس، این تغییر از اولین اقداماتی مرتبط با مهاجرت است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه خود به اتخاذ آن‌ها متعهد شده بود. این اقدام اوباما با واکنش شدید جمهوری‌خواهان روبرو شده است.

جان بوئنر، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص عنوان کرد: جمهوری‌خواهان نمی‌توانند به اوباما در زمینه‌ مهاجرت اعتماد کنند.

رابرت گودلاک، رئیس ‌جمهوری‌خواه کمیته قضایی مجلس نمایندگان نیز تصریح کرد: اوباما باید از شهروندان آمریکا محافظت کند نه اینکه با فراهم آوردن فرصت پناهندگی کسانی که با فعالیت‌های تروریستی در ارتباط هستند، آمریکایی‌ها را به خطر اندازد.

علاوه بر این روی بلانت، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا از نگرانی جمهوری‌خواهان در خصوص تلاش اوباما برای دور زدن کنگره سخن گفت.

همچنین سناتور کلی آیوت عنوان کرد که اعتماد کمی بین اوباما و جمهوری‌خواهانی وجود دارد که اصلاحات قانون مهاجرت را نادرست می‌دانند.

طبق این اصلاحات، کسانی که حمایت مادی محدودی از تروریست‌ها یا گروه‌های تروریست‌ها کرده‌اند، از این پس از رفتن به آمریکا محروم نیستند. پس از حادثه 11 سپتامبر 2001، قوانین مهاجرت آمریکا بسیار سخت‌گیرانه شد.

انتهای پیام

کد N115344