عضو شورای مرکزی انجمن دانشجویان ایرانی در ترکیه :خودباوری مهمترین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی است

ایران,فجر 92

آنکارا - ایرنا - ˈ جهانگیر قلی پور ˈ مسوول آموزشی و پژوهشی و عضو شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه گفت : خودباوری و آگاهی مردم از جمله دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است.

این دانشجوی مقطع دکترای مدیریت اطلاعات دانشگاه حاجت تپه ترکیه امروز - دوشنبه - در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه سال 1357در ایران حادثه ای مهم و شگفت انگیز در جهان به شمار می رود که منشاء تحولات عظیمی در منطقه و جهان شد.

وی افزود که انقلاب اسلامی بر مبنای اصل توحید استوار بود به همین جهت در همه شئون جامعه سایه افکند و می توان آن را نقطه عطفی در تحولات فکری و اندیشه ای مردم ایران و جهان بخصوص در جهان اسلام محسوب کرد.

قلی پور تصریح کرد از ویژگی های اصلی انقلاب اسلامی به آگاهی و خودباوری مردم ایران می توان اشاره کرد که از لحاظ کمی و کیفی عملا تغییرات اساسی در عرصه های علمی و فناوری به وجود آورد و قدرت ابتکار و خلاقیت اقشار ملت به ثمر نشست به طوری که جهان هر ساله شاهد پیروزی های نخبگان و دانشمندان ایرانی در رشته های مختلف در سطوح بین المللی است.

مسوول آموزشی و پژوهشی انجمن علمی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه اظهارداشت در سه دهه اخیر ، جایگاه علمی ایران در بین کشورهای مختلف هر روز اوج می گیرد که این امر حاصل بکارگیری استعدادها و خلاقیت ها و توسعه ظرفیت های علمی و تخصصی در عرصه های متنوع علمی و فناوری است.

وی خاطر نشان کرد که از لحاظ علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری در بسیاری از زمینه ها داشته است به گونه ای که کشور مان از نظر جایگاه تولید علم، رتبه های عالی را در جهان کسب کرده بطوری که تا پیش از انقلاب ، شمار مقالات علمی به چاپ رسیده از سوی استادان دانشگاهی حدود 731 مقاله بود اما این رقم در سال گذشته به بیش از 71 هزار عنوان مقاله علمی در مجلات معتبر علمی دنیا رسید.

وی افزود:انقلاب اسلامی با وجود فراز و نشیب های فراوان، دستاوردهای ارزشمندی در عرصه های مختلف داشته است که نشان دهنده کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

قلی پور ˈ دستیابی به فناوری های نوین هسته ایˈ ، ˈپیشرفتهای چشمگیر در زمینه سلول های بنیادیˈ ،ˈ توسعه فناوری نانوˈ، ˈموفقیت های ایران در تولیدات دارویی و خدمات پزشکی ˈ، ˈپیشرفت های قابل ملاحظه در لیزر و سیستم های جنگ الکترونیک و نصب و راه اندازی سیستم های مخابراتیˈ را از نمونه های بارز دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی ایران برشمرد.

خاورم ** 230 *1446
کد N115329