انتشار فیلم راهبه‌های ربوده شده "معلولا"

شبکه خبری الجزیره فیلم جدیدی را منتشر کرده که در آن گروهی از راهبه‌های ربوده شده در شهر "معلولا" سوریه نشان داده می‌شوند که توسط افراد مسلح ربوده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گزارش شده که این زنان 12 راهبه از صومعه "مار تقلا" در شهر معلولا هستند که توسط افراد مسلح اوایل دسامبر سال گذشته میلادی ربوده شده‌اند. الجزیره اعلام کرد این فیلم پنج فوریه سال جاری میلادی ضبط شده است.

آنها در فیلم بی‌صدایی ظاهر می‌شوند اما گزارشگری گفت: آنها می‌گویند که سلامت هستند، هرگز با آنها بدرفتاری نشده و منتظرند تا آزاد شده و به صومعه خود بازگردند.

در این گزارش مشخص نشده که این راهبه‌ها در کجا نگهداری می‌شوند اما گفته شده که آنها راهبانی سوری و لبنانی هستند و ربوده شده‌اند.

پس از آنکه شورشیان اوایل دسامبر سال گذشته میلادی کنترل شهر معلولا را به دست گرفتند، ربوده شدن این راهبان گزارش شد.

مقام‌های مذهبی گفتند، 12 راهبه و سه خدمتکار از این صومعه ربوده شده‌اند اما یکی از این راهبه‌ها در این فیلم گفت که آنها 13 راهبه و سه غیرنظامی هستند.

رسانه‌های نزدیک به حکومت سوریه شورشیان را به استفاده از این راهبه‌ها به عنوان سپر انسانی متهم کرده و نگرانی‌ها نسبت به امنیت آنها افزایش یافته است.

این راهبه‌ها در قسمت پایانی این فیلم از تمام افرادی که به دنبال تحقق آزادی آنها هستند تشکر کرده و خواستار آزادی تمامی زندانیان می‌شوند.

شبکه خبری الجزیره اعلام کرد: آدم‌ربایان خواستار آزادی زنان بازداشت شده در زندان‌های سوریه در ازای آزادی این راهبه‌ها هستند.

انتهای پیام

کد N115227