شاه صفی: توان نظامی ایران اجازه فکر کردن به همه گزینه‌های روی میز را نمی‌دهد

امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی گفت: امروز بر خلاف ادبیات به ارث رسیده اجدادی سران استعمارگر که از وجود همه گزینه‌های روی میز صحبت می‌کنند، اطمینان داریم توان نظامی نیروهای مسلح ایران حتی فکر کردن به این موضوع را از آنها سلب کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع وابستگان نظامی کشورهای دوست و همسایه و فرماندهان عالی رتبه این نیرو در مراسمی که به مناسبت گرامی داشت روز نیروی هوایی ارتش در سالن اجتماعات ستاد نهاجا برگزار شد، گفت: امروز بر خلاف ادبیات به ارث رسیده اجدادی سران استعمارگر که از وجود همه گزینه‌های روی میز صحبت می‌کنند، اطمینان داریم توان نظامی نیروهای مسلح ایران حتی فکر کردن به این موضوع را از آنها سلب کرده است.

امیر سرتیپ شاه صفی عنوان کرد: متخصصان نیروی هوایی ارتش نه تنها در طول هشت سال دفاع مقدس بلکه تا امروز با بهینه سازی تجهیزات موجود و تولیدات بومی، سیطره خود بر آسمان جمهوری اسلامی ایران را حفظ کرده اند.

وی افزود: این تجربه خودکفایی در نیروی هوایی ارتش بیانگر آن است که جهان امروز نیازی به اتاق فرمان دیکتاتوری چند کشور غربی ندارد.

فرمانده نهاجا ادامه داد: بدیهی است جنگ‌های آینده، جنگ‌های هواپایه خواهند بود و با هجوم وسیع هواپیما و موشک صورت می‌گیرد. بنابر این نیروی هوایی ارتش با رویکردی جدید، تمام توان داخلی خود را به صورت نظام‌مند بر ساخت هواپیما معطوف کرده است.

امیر سرتیپ شاه صفی تصریح کرد: با نهادینه شدن جهاد خودکفایی پس از پیروزی انقلاب، صدها پروژه هوایی به بهره برداری رسیده است و امروز شاهد آن هستیم که نیروی هوایی ارتش پس از سه دهه تلاش، هواپیمای جنگی به­روز به نام "صاعقه" تولید کرده و مورد استفاده قرار داده است.

وی با اشاره به سطح بالای توان نظامی ایران به ویژه نیروی هوایی ارتش بیان کرد: درک صحیح از شرایط موجود و حرکت به سمت خودکفایی در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی ما را به شرایطی رسانده که آمادگی کامل برای هرگونه دفاع هوایی در شرایط گوناگون را داریم.

فرمانده نهاجا اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش در بخش های پژوهش و تولید تجهیزات آفندی با مد نظر قراردادن دستیابی به پیشرفته ترین تسلیحات، به سمت قطع وابستگی به بیگانگان و بومی کردن سامانه های هوایی گام برداشته و ضمن بهینه سازی سامانه های قبلی، اقدام به ساخت سامانه های روز دنیا کرده است.

وی گفت: نیروی هوایی ارتش به موفقیت چشمگیری در زمینه گسترش سامانه های الکترونیکی، تبدیل تجهیزات ارتباطی آنالوگ به دیجیتال، ایجاد شبکه‌های مایکروویو و فیبر نوری اختصاصی دست یافته است.

امیر سرتیپ خلبان شاه صفی ادامه داد: ساخت انواع شبیه ساز هواپیماهای موجود، سوخت رسانی و سوخت گیری انواع هواپیماهای شکاری، طراحی و ساخت موشک‌های هواپایه و ساخت انواع رادارهای هوایی و سامانه‌های ناوبری، گوشه‌ای از دستاوردهای پژوهشی نیروی هوایی ارتش است.

وی در پایان گفت: دکترین ما یک دکترین دفاعی است و قصد تعرض به هیچ کشوری نداشته و نخواهیم داشت. شاهد این موضوع نیز میزان بودجه نظامی جمهوری اسلامی ایران است که کم ترین بودجه نظامی را در میان کشورهای منطقه به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

کد N115222