مطهری در گفت وگو با ایرنا:

راهپیمایی 22 بهمن امسال به دلیل مذاکرات هسته ای اهمیت زیادی دارد

نماینده تهران

تهران-ایرنا-نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راهپیمایی 22 بهمن امسال به دلیل مذاکرات هسته ای اهمیت زیادی دارد.

«علی مطهری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به این که راهپیمایی 22 بهمن در کشور ما تجدید حیات انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: هر ساله مردم در 22 بهمن با راهپیمایی با شکوهشان با انقلاب اسلامی و آرمان های آن بیعت مجدد می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که این راهپیمایی هر سال یک ویژگی و شرایط خاص پیدا می کند، افزود: امسال به دلیل مذاکرات هسته ای این راهپیمایی اهمیت زیادی دارد برای این که غربی ها تبلیغ می کنند مذاکرات ما از سر عجز و نیاز و نتیجه تحریم های اقتصادی بوده است.

وی تاکید کرد: مردم ما با حضور پرشور در این راهپیمایی و شعارهای کوبنده شان نشان خواهند داد که این طور نیست، بلکه مذاکرات ما صرفا یک اتمام حجت برای غربی هاست که ما خواهان حل مسائل هسته ای از طریق گفت وگو هستیم.

مطهری اظهار داشت: به طور کلی ما خواهان گفت وگو با دنیا برای استقرار عدالت در کل جهان و به دنبال ابلاغ پیام های انقلاب خودمان به جهان هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد حل چالش هایی که بعد از انقلاب در کشورمان وجود داشته است افزود: کشور ما کشوری است که راه جدید به دنیا پیشنهاد می کند، نمی خواهد خود را درون نظام حاکم بر جهان هضم کند، بلکه می خواهد استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را حفظ کند.

وی گفت: قطعا در این راستا ما با دنیا چالش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواهیم داشت و از این رو چالش هایی که بعد از انقلاب برای ما پیدا شده چه با قدرت های بزرگ و چه درون کشور طبیعی است و نتیجه قهری انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: ما در داخل باید کاری کنیم که این چالش ها به تفرقه نیانجامد، ممکن است در جاهایی اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد. در این راستا باید به گونه ای رفتار کنیم که وحدت ملی حفظ شود تا دشمنان ما امکان بهره برداری نداشته باشند.

سیام**9121 ** 1418
کد N115038