وزیر خارجه ترکیه: انتخابات شهرداری ها بر سرنوشت مردم ترکیه تاثیر می گذارد

انتخابات

آنکارا - ایرنا - ˈاحمد داوداوغلوˈ وزیر خارجه ترکیه بر این باور است که انتخابات شهرداری ها در این کشور صرفا به معنی تلاش برای انتخاب چند شهردار و مقام محلی نیست، بلکه بر سرنوشت ملت ترکیه تاثیر گذار خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روزنامه ˈاستارˈ، وزیر خارجه ترکیه در جمع استادان دانشگاه ˈآکسارایˈ در مورد معادلات سیاسی داخلی این کشور گفت: یک سال است که خبر شهادت نشنیده ایم و از این پس نیز چنین اخباری در کشور نخواهیم شنید. اما شواهد نشان می دهد که برخی از این وضعیت و از تداوم مذاکرات صلح (با کردهای ترکیه) ناراضی هستند و نمی خواهند امنیت و آرامش در کشور ما حکفرما شود.

وی افزود: با این حال ما اجازه نمی دهیم این افراد به مقاصد خود برسند و کاری می کنیم که سرزمین ترکیه، جغرافیای برادری و وحدت باشد.

دولت آنکارا از سال گذشته مذاکرات صلح با ˈعبدالله اوج آلان ˈ رهبر زندانی حزب غیر قانونی ˈکارگران کرد ترکیهˈ (پ.ک.ک.) برای حل مساله کردها در این کشور را آغاز کرده است.

داوداوغلو در مورد شرکت حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ در انتخابات شهرداری ها در 10 فروردین ماه آینده نیز گفت: انتخابات ماه مارس سال جاری ، صرفا انتخابات محلی و میدان گزینش شهرداران و مقامات محلی نیست، بلکه برای ما یک انتخابات سرنوشت ساز است و بدون تردید بر سرنوشت ملت ترکیه نیز تاثیر می گذارد. تاریخ این امکان را در اختیار ما گذاشته که یک بار دیگر کارنامه اعمال خود را مورد بررسی قرار دهیم.

انتخابات شهرداری ها در ترکیه روز 10 فروردین با شرکت نمایندگان 27 حزب برگزار می شود.

در پی عملیات ارتشا و فساد مالی توسط پلیس و دادستان استانبول در 26 آذر ماه گذشته در ترکیه که منجر به دستگیری شماری از منتسبان به دولت ترکیه ، دو نفر از فرزندان وزرای سابق کابینه و برخی از فعالان اقتصادی این کشور به اتهام اخذ رشوه و فساد مالی شد ، نتایج این انتخابات برای حزب حاکم ترکیه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

خاورم ** 230**1651
کد N115024