برنج کاران تایلند در اعتراض به سیاست های دولت تجمع کردند

گردهمایی,برنجکاران

تهران - ایرنا - صدها نفر از تولیدکننگان برنج در تایلند دوشنبه با تجمع در برابر وزارت دادگستری این کشور به ناکامی دولت در پرداخت هزینه برنج های خریداری شده از کشاورزان اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بانکوک، برنامه پرداخت یارانه برای خرید برنج از برنج کاران تایلندی بخشی از سیاست های دولت ˈیینگلوک شیناواتراˈ نخست وزیر کشور بود اما ناکامی دولت در به نتیجه رساندن این برنامه خشم کشاورزان تایلندی را برانگیخته است.

براساس این گزارش، برنج کاران معترض اعلام کردند درصدد هستند تا راهپیمایی اعتراض آمیزی را به سوی دفاتر وزارت دفاع تایلند در شمال ˈبانکوکˈ که مقر موقت نخست وزیری این کشور است؛ برگزار کنند.

نخست وزیر تایلند از زمان گردهمایی معترضین ضددولتی دراین کشور که موجب اخلال در فعالیت های تجاری در پایتخت شده، به این منطقه نقل مکان کرده است.

اعتراض های ضددولتی در تایلند از سه ماه گذشته تاکنون شدت گرفته است و شمار زیادی از معترضین دراین کشور خواهان برکناری نخست وزیر کشورشان هستند.

معترضین ˈیینگلوک شیناواتراˈ را به همدستی با برادرش ˈتاکسین شیناواتراˈ نخست وزیر سابق تایلند متهم می کنند که با اتهام فساد مالی مواجه است و درخارج از کشور بسر می برد.

آساق 1450**1392
کد N114981