مرتضی حاجی:

حمایت از تیم مذاکره کننده، راهپیمایی 22 بهمن امسال را جدی تر و با شکوه تر خواهد کرد

فجر92,راهپیمایی 22 بهمن

تهران- ایرنا- مدیر عامل بنیاد امید ایرانیان با بیان این که حضور مردم در عرصه های حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موثر، بسیار قوی و چشمگیر بوده است، گفت: راهپیمایی 22 بهمن امسال به دلیل حمایت از تیم مذاکره کننده جدی تر و با شکوه تر از سال های قبل خواهد بود.

مرتضی حاجی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، افزود: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مناسبتی است که متعلق به همه ملت ایران است و همه با جان و دل این روز را جشن می گیرند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش موفقیت هایی که در مذاکرات ژنو به دست آمده است را عاملی برای ایجاد شرایط ویژه دانست و ادامه داد: از سوی دیگر قدرت هایی که توافق ها به زیانشان است، احساس می کنند که اگر چالش های بین المللی ایران حل شود، قدرت نفوذ ایران در منطقه و جهان افزایش می یابد و به همین دلیل تلاش می کنند که موفقیت ها را تخریب و یا کم اهمیت نشان دهند.

وی، اضافه کرد: برخی از پایگاه های سیاسی مخالف دولت هم تلاش می کنند به گونه ای فضا را ترسیم کنند که گویی این توافق ها به سود ملت بزرگ ایران نیست.

حاجی تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن به معنای اعلام حمایت ده ها باره از انقلاب اسلامی و بزرگداشت یاد آن روزهای شکوهمند پیروزی انقلاب و تکرار حلاوت و شیرینی موفقیت های روزهای سخت برای ملت است.

وی افزود: این راهپیمایی همچنین اعلام حمایت مجدد از دولت منتخب مردم و نیز مذاکراتی است که دولت به نمایندگی از مردم انجام می دهد.

مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان خاطر نشان کرد: دنیا می داند که ملت ایران پشتیبان دولت است و دولت تدبیر وامید را برخاسته از آرای خود می داند و از آن حمایت می کند.

حاجی اظهار داشت: نمی خواهم بگویم که این حضور، پایگاه دولت را تقویت می کند چرا که این پایگاه در بین مردم قوی هست اما این حمایت گسترده مردم، مذاکرات را شفاف تر، پر رنگ تر و عملی تر می کند.

وی تاکید کرد که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در موفقیت های آینده به خصوص در گام نهایی مذاکرات نیز تاثیر گذارخواهد بود.

سیام(4)1429 ** 1418
کد N114891