بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت ایام الله دهه فجر

سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت دهه فجر بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاریدانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

«دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه‌ای است که خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هر چه تمام‌تر برگزار شود.» مقام معظم رهبری

ایام‌الله دهه فجر یادآور حماسه جاوید آزادگی، عزم و اراده پولادین ملتی است که بر اساس تجدید ارزش‌های فراموش شده اسلامی و انسانی بر محور حاکمیت دینی و ولایت صالحین و دین مداران آغاز شد.

پرچمدار این حرکت عظیم و فرخنده مردی از تبار عاشورا و سلاله پاک رسول‌الله بود که هدفی جز تحقق حکومت عدل در سر نداشت و با بذل همه هستی خود و ایجاد وحدت، همدلی و صمیمیت در بین مردم خداجو بنیانی را بنا نهاد که با خون پاک شهیدان و ایثارگران، پایه‌های آن استحکامی ابدی یافت.

دهه فجر بزرگترین تحول تاریخی است که در سایه وحدت کلمه، خودباوری و خدامحوری توانست نظام 2500 ساله شاهنشاهی را سرنگون کرده و با انقلاب عظیم اسلامی دیگر ملل آزادی‌خواه جهان را از خواب غفلت و فراموشی بیدار سازد و این نهضت‌های استقلال‌طلب و عزت‌خواه کنونی، ثمره و ادامه همان مسیر همیشه ماندگار به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است.

اینک که 35 بهار خجسته از عمر پربرکت انقلاب اسلامی مردم ایران می‌گذرد، به‌رغم همه تلاش‌های مذبوحانه و اقدامات مستبدانه نظام سلطه، باز هم شاهد درخشیدن آن بر تارک جهان کنونی هستیم و به عیان می‌بینیم که پیشرفت‌های علمی، صنعتی، دفاعی، فرهنگی و اجتماعی این نظام الهی چگونه چشم‌ها را خیره کرده و حسادت‌ها و دشمنی‌ها را آشکار کرده است.

گرچه دشمنان قسم‌خورده این نهضت الهی هر روز طرحی نو برای براندازی آن در می‌اندازند، اما با عنایات خداوند متعال و در سایه ولایت پذیری، همدلی و وحدت کلمه ملت خدا جوی ایران اسلامی همچنان ایستاده‌ایم و به هیچ قیمتی دست از ارزش‌های آفریده امام(ره) و شهیدانمان بر نخواهیم داشت.

به همین مناسبت فرهنگیان بسیجی و طلایه‌داران همیشه بیدار عرصه فکر و اندیشه اعلام میداریم؛

1-به فضل پروردگار عالم، ملت ایران در طول سال‌های گذشته و در کوران تاریخ آبدیده گشته و اکنون به اعتراف دشمنان داخلی و خارجی از چنان قدرت و شوکتی برخوردار شده است که آنان را یارای مقابله با او نیست. این مهم جز به مدد توکل و استقامت و ایستادگی در برابر مشکلات و برخورداری از امدادهای الهی میسر نبوده و از این به بعد نیز اینگونه خواهد بود.

2- دشمنان قسم‌خورده هنوز ناامید نشده‌اند و در پی القای جدایی مردم از حاکمیت هستند. حال آنکه ملت ایران در طول دوران نشان داده‌اند در همه حال پیرو محض ولایت و عامل به وصیت‌نامه بنیانگذار جمهوری اسلامی‌اند و هرگز از انقلاب اسلامی جدا نخواهند شد.

3- بدخواهان داخلی و خارجی بدانند، مردم ایران اسلامی و دیگر ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند. انقلاب‌های رو به رشد مردمی و روحیه استکبار ستیزی، حاصل همین بیداری و برخواسته از جوهره انقلاب اسلامی است؛ بنابراین مقطعی و گذارا نیست و همچنان در درون ملت‌ها ماندگار خواهد بود تا عدالت بر جهان گسترده شود.

4- به لطف الهی و با هدایت‌های پیامبرگونه مقام معظم رهبری حرکت رو به رشد انقلاب اتفاق افتاده است. از این رو مسئولین نظام می‌بایست بیش از گذشته پیرویی عملی از منویات و خواسته‌های حکیمانه رهبری عظیم شان انقلاب اسلامی را سرلوحه کارها و اقدامات خود قرار دهند و باور کنند راه سعادت و سربلندی این ملت، مثل گذشته تکیه حقیقی به مردم و همان تقویت ساخت درونی نظام و توجه جدی به ظرفیت‌های داخلی است. از این طریق است که می‌توان بر مسائل داخلی فائق آمد و اقتدار جهانی را افزایش داد.

5- تداوم راه و حفظ دستاوردها علاوه بر مقاومت و ایستادگی نیازمند هوشیاری و حضور فعال ملت در صحنه است. ما فرهنگیان بسیجی ضمن تاکید بر این مهم، خود نیز هوشیار و بصیر، مراقب تمامی افعال و اعمال فریبکارانه دشمن هستیم و در سنگر جهاد علمی فرهنگی، زیر پرچم ولایت فقیه مجهز به سلاح روز، سربلند و سرافراز خواهیم ماند و برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن که حاصل خون هزاران شهید، جانباز و مفقودالاثر است از هیچ کوششی فرو گذار نخواهیم کرد.ان‌شاءالله.

وعده دیدار ما در کنار دیگر اقشار و صاحبان اصلی انقلاب روز 22 بهمن در سراسر کشور

انتهای پیام

کد N114512